Ana Menü

Gazbeton sektörü Uluslararası 6. Gazbeton Konferansı’nda bir araya geldi

Dünya çapında gazbeton profesyonellerini bir araya getiren Uluslararası Gazbeton Konferansı’nın 6’ncısı 3-6 Eylül 2018 tarihleri arasında Berlin-Potstam’da düzenlendi. Teknolojik yeni hammaddeler, üretim ve yapısal özellikler alanında yaptığı sunumlarla fuara katılan AKG Gazbeton, Ar-Ge merkezinde ürettiği yenilikçi teknolojileri gazbeton dünyasıyla paylaştı.

EAACA liderliğinde bu yıl 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Gazbeton Konferansı’na 41 ülkeden gazbeton üreticisi, akademisyen, araştırmacı, hammadde tedarikçisi, makine üreticisi, yapımcı, danışman ve uzman olmak üzere 350’nin üzerinde temsilci katılım gösterdi. Akademisyen ve Sektör profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte 90’ın üzerinde bildiri sunulurken sunulan bildiri sayısında Türkiye ilk 5’te yer aldı.

Konferansta diğer sunumların yanında AKG Gazbeton’un üç yıldır sürdürdüğü ODTÜ iş birliği kapsamında; Prof. Dr. Barış Binici ve Prof. Dr. Erdem Canbay depreme dayanıklı yapı tasarımına yönelik yürütülen bilimsel araştırmalar ve yeni deprem yönetmeliğine uygun güvenli duvar sistemleri ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi.

Ayrıca AKG Gazbeton’un da üyesi olduğu Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) çatısı altında ODTÜ ve İTÜ ile üç yıldır ortaklaşa yürütülen gazbeton donatılı paneller ile deprem emniyetli bina tasarımı çalışması da konferansta sunuldu. Yapı sektörünü bir araya getiren dört günlük etkinlik kapsamında sektör profesyonelleri ve tüm katılımcılar gelişmeleri paylaşma ve iş birlikleri geliştirme fırsatı buldu.