Ana Menü

Folkart’ın kentsel dönüşümdeki yeni projesi Yaka Evleri olacak

İzmir’de markalı konut projelerine öncülük eden firmalardan olan Folkart, kentsel dönüşüm projelerinde de hız kesmiyor. Karabağlar'da kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında inşa ettiği LivaHome projesinde teslim tarihi yaklaşırken, Uzundere’deki kentsel dönüşümün ikinci etabı Folkart Line ve Karşıyaka’daki Folkart Yaka Evleri’nde inşaat çalışmaları sürüyor.

İzmir’de markalı konut projelerine öncülük eden firmalardan olan Folkart, kentsel dönüşüm projelerinde de hız kesmiyor. Karabağlar'da kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında inşa ettiği LivaHome projesinde teslim tarihi yaklaşırken, Uzundere’deki kentsel dönüşümün ikinci etabı Folkart Line ve Karşıyaka’daki Folkart Yaka Evleri’nde inşaat çalışmaları sürüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Karabağlar ilçesi Uzundere bölgesinde belirlediği 32 hektarlık alanı kapsayan kentsel dönüşüm projesinin ilk etabında, belediyenin hak sahipleri için vereceklerinin dışında, LivaHome markasıyla 169 konut ve 24 iş yeri satışa çıkmıştı. Projede çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, ilk projenin tesliminde sona gelindi.

LivaHome projesine komşu konumdaki Folkart Line isimli ikinci etapta konutlar, 85 ile 176 metrekare arasında değişen, 2+1 ve 3+1’lik farklı tiplerde inşa edilecek. İş yeri büyüklükleri ise 25 metrekare ile 105 metrekare arasında değişiyor. Folkart Line projesi kapsamında 422 konut ve 40 iş yeri olmak üzere toplam 462 bağımsız birim inşa edilecek. Hak sahipleri haricinde sınırlı sayıda bulunan konut ve iş yerleri için düşük faizli kredi uygulamasının yanı sıra 10 bin liradan başlayan peşinatla da ev sahibi olma imkanı bulunuyor. Projenin teslim tarihi 2020 yılının Haziran ayı olarak belirlendi.

İzmir’in bir dünya kenti olma hedefine emin adımlarla ilerlediğini söyleyen Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Güvenli ve konforlu bir yaşam sunan konut projeleri, şehre yapılan büyük ölçekli yerli/yabancı yatırımlar ve hayata geçmesi planlanan yepyeni projeler kentin geleceğini şekillendiriyor. İzmir’in yenilenme ve modernleşme sürecinde, kentsel dönüşüm projeleri de önemli bir yer tutuyor. Biz de bir yandan Folkart Towers, Folkart Life, Folkart Time, Folkart In City gibi projelerimizle, bir yandan da kentsel dönüşüm projeleriyle İzmir’e değer katmaya devam ediyoruz” dedi.

Folkart olarak kentsel dönüşümdeki ilk projeleri LivaHome ile güzel bir örnek ortaya koyduklarını belirten Sancak, “Aynı şekilde Uzundere’deki ikinci etap için çalışmalara başladık. Folkart Line olarak adlandırdığımız ikinci etapta da kalite çizgimizi geleceğe taşıdığımızı bir kez daha göstereceğiz. Uzundere Kentsel Dönüşüm alanındaki LivaHome ve Folkart Line ile ilgili çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Kentsel dönüşümdeki yeni projemizi ise İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk adımı atılan Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda hayata geçireceğiz. Folkart Yaka Evleri, bölgedeki dönüşüme öncülük edecek. Kentsel dönüşümdeki bu yeni projemiz Karşıyaka’nın nitelikli bir kentsel dokuya kavuşması için attığımız ilk adım olacak. Karşıyaka’nın doğru yapılaşma adına geleceğinin şekillenmesine katkı sunacak. Projelerin devamında bölge yepyeni bir imaj ve değer kazanacak” diye konuştu.

 

“Folkart Yaka Evleri 2020’de teslim edilecek”

Konut ve ticari alanların bulunduğu Folkart Yaka Evleri, bölgede gerçekleşecek kentsel dönüşümün ilk projelerinden biri olarak öne çıkıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm Projesi'ndeki yeni konutları etaplar halinde yapılacak. Bölgede ilk etapta iki blok inşa edilecek. Önümüzdeki yıllarda 18 hektarlık bölgede toplam 3 bin 520 konut ve 338 adet iş yerinin yer alması planlanıyor. Ayrıca bölgede belediye tarafından inşa edilecek kültürel ve sosyal donatı alanları da yer alacak. İzmir’in merkezi noktalarından birinde yer alan Folkart Yaka Evleri, Karşıyaka’da yeni, güvenli ve konforlu bir yaşam sunacak. Projenin teslim tarihi 2020 yılının Şubat ayı olarak belirlendi. Folkart Yaka Evleri 130 konut ve 13 ticari alanın, cadde mağazalarının yer alacağı bir proje olarak öne çıkıyor. Projede 1+1, 2+1ve 3+1 daire tipleri yer alıyor.