Ana Menü

Folkart Incity, Bornova'da yükseliyor

“Hayat Buna Değer” sloganıyla; çevre dostu, ileri teknoloji ile donatılmış, uluslararası standartlarda güçlü yapılar inşa ederek, sektöründe önemli rol üstlenen Folkart, Bornova Yeni Kent Bölgesi’nde yeni bir yaşam merkezi kuruyor.

“Hayat Buna Değer” sloganıyla; çevre dostu, ileri teknoloji ile donatılmış, uluslararası standartlarda güçlü yapılar inşa ederek, sektöründe önemli rol üstlenen Folkart, Bornova Yeni Kent Bölgesi’nde yepyeni bir yaşam merkezi kuruyor. Folkart Incity, isimli yeni proje kent merkezinde, doğayla içiçe, yaşamın ritminden hiç kopmadan, sakinliğin, huzurun ve mutluluğun adresi olarak “Hayatın İçinde” olmak isteyenler için tasarlandı.

Folkart Incity projesi İzmir’de Folkart Academy’de basın mensuplarına tanıtıldı. Tiyatro sanatçısı Volkan Severcan’ın sunuculuğunu üstlendiği etkinlikte Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Folkart Genel Müdürü Metin Sancak, Folkart Proje ve Teknik İşler Genel Müdür Yardımcısı Ayetullah Mutlu ve Öncüoğlu Mimarlık Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek Mimar Enis Öncüoğlu konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Folkart’ın Incity projesi dahil, 13 projeyi daha bir arada yürüttüklerine dikkat çekerek, “Bu 13 projenin toplam yatırım değeri tam 4 milyar 352 milyon Türk lirasıdır. Bu projelerde, şu an için bin 500 kişinin üzerinde insan çalışıyor. Bu sayıda, önümüzdeki aylarda projelere göre ciddi artış olacak. Tek başına Basmane’deki projemizde binlerce insan çalışacak.  Yani İzmir’de istihdama ciddi katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

Folkart Genel Müdürü Metin Sancak ise, Folkart’tan konut alan herkesin kısa bir süre sonra karlı bir yatırım yaptığına dikkat çekerek, “Önceki projelerde yapılan değerlendirmeler ışığında müşterilere yüzde 50’nin üzerinde artı değer kazandırıyor. Bu da beraberinde hızlı satış yapmamızı sağlıyor. Müşterilerimiz bir seneden kısa sürede bu kazançları realize edebiliyor” dedi.

Konutlar 239 bin TL’den başlıyor

Bornova Yeni Kent Bölgesi’ndeki Folkart Incity, sekiz bloktan oluşuyor. İzmir’de şehir merkezine yakınlığı ile dikkat çeken Folkart Incity’de, 700 daire ve 42 ticari alan bulunuyor. Proje, tamamlandığında 475 milyon liralık yatırım değerine sahip bir yaşam merkezi ortaya çıkacak. Konut fiyatlarının 239 bin TL'den başladığı projede anahtar teslimleri 30 Eylül 2019'da yapılacak. İzmir Bornova'da hayata geçirilen Folkart Incity’de stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 lüks konut seçenekleri bulunuyor. Yatırımcıların gözdesi haline gelen Folkart projeleri, yüksek kira getirisi ve değer kazanması ile öne çıkıyor.

Örnek sokak tasarımı

Folkart Incity, yaşama dair ihtiyaç duyulabilecek her şeyi tek bir noktada buluşturan Folkart Time’a, İzmir’in modern görünüşünün yansıtılacağı estetik bir sokakla bağlanacak. Sokakta bulunacak oturma alanları, özel peyzaj düzenlemesi ve aydınlatması ile Folkart Incity, İzmir’in yeni çekim merkezlerinden biri haline gelecek.

Ritmin içinde

Yaşam ritminin yaşanacağı Folkart Incity hem İzmir’in merkezinde yaşama keyfini hem de seçkin markalara, çocuklara ve yetişkinlere özel eğlence alanlarına, büyük yapı ve süpermarketlere, lezzet noktalarına, Mektebim Koleji’ne ve diğer prestijli eğitim kurumlarına komşu olma avantajını sağlayacak. 

Detaylar titizlikle tasarlandı

Her detayın ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü projenin modern çizgisi yaşam alanlarında hissedilecek. Projede açık spor alanları, basketbol, tenis, futbol, mini golf, masa tenisi, yürüyüş ve koru alanı, açık yüzme havuzu, açılabilir kapalı yüzme havuzu, spor salonu, sauna, çocuklar için kreş ve oyun alanları, playstation, sinema, karaoke odası, kütüphane, satranç ve çalışma odası, çatı alanlarında hobi bahçeleri, elektrikli araç şarj istasyonu gibi sosyal ve teknik donatılar yer alacak.

Doğanın içinde

Proje yaklaşık 32 bin metrekarelik alana sahip bulunuyor. Çevreye verdiği değer ile öne çıkan Folkart, kamuya terk ettiği alanlarda yeşil alan ve parklar oluşturacak.

Estetik mimarinin konforlu yaşam alanları ile buluştuğu Folkart Incity, alışveriş, spor, doğa ve eğlence ile şehrin dinamizmini birleştirecek. İzmir merkezdeki en yeşil projelerden birisi olmaya aday projede, yüzde 72 oranında çatı alanları hariç 18 bin 900 metrekare yeşil alan bulunacak. Yeşil alanları sayesinde şehrin içinde yaşarken doğayla da iç içe yaşanabilecek bir proje olarak öne çıkıyor.

Özel koru

Kendine ait yeşil korusu ile Folkart Incity, bin bir çeşit çiçek kokusunu barındırıyor. Özel olarak tasarlanmış peyzaj alanındaki rengarenk ağaçlar, çiçekler ve çeşitli bitkiler eşliğinde huzur dolu zamanlar vadediyor.

Yılın her mevsimi havuz keyfi

Mevsim ister kış olsun ister yaz, Folkart Incity’de açık ve kapalı yüzme havuzlarıyla ev konforunda havuz keyfini yaşama imkanı sunacak. 260 metrekare açık ve 127 metrekare kapalı olmak üzere iki havuzun yer aldığı projede, kapalı havuzun üst ve yan alanları açılarak yaz ve bahar aylarında açık havuza dönüştürülebilecek. Ayrıca Folkart Incity’de spor yaşam biçimi haline gelecek. Proje, sağlık dolu günler sunacak.

Konforun içinde

Diğer Folkart projelerinde olduğu gibi tesiste; güvenlik, temizlik, teknik, peyzaj gibi alanlarda etkin ve ekonomik işletilmesi amacıyla profesyonel yönetim modeli uygulanacak. Ayrıca Folkart Incity’yi tercih edenler, konsiyerj personeliyle; asistanlık hizmetleri, temizlik, servis ve teknik kadroları, housekeeping hizmetini kullan-öde sistemi ile tercih edebilecekler.

Proje künyesi:

Folkart Incity

Konum                                  : Ankara Asfaltı’na paralel konumdaki

Üniversite Caddesi ile 296 Sokak’ın kesiştiği noktada.

Proje Alanı                : 32 bin m²

Yeşil alan                   : 18 bin 900 m²

Toplam inşaat alanı  : 108 bin 611 m²

Blok Sayısı                 : 8

Kat Sayısı      : A ve D Bloklar zemin+28 Kat, B Blok zemin+9 Kat, C-E Zemin+5 Kat, F-G Zemin+8 Kat, H Zemin+1 Kat

Daire tip ve sayıları  : Stüdyo 80 adet, 1+1 370 adet, 2+1 138 adet, 3+1 99 adet, 4+1 13 adet

Özellikler       : 260 m² açık ve 127 m² kapalı olmak üzere 2 havuz bulunuyor. Açık spor alanları, basketbol, tenis, futbol, mini golf, masa tenisi, yürüyüş ve koru alanı, açık yüzme havuzu, açılabilir kapalı yüzme havuzu, spor salonu, sauna, çocuklar için kreş ve oyun alanları, playstation, sinema, karaoke odası, kütüphane, satranç ve çalışma odası, çatı alanlarında hobi bahçeleri, elektrikli araç şarj istasyonu gibi sosyal ve teknik donatılar yer alıyor.