Ana Menü

Folkart, Folkart Vega’yı İzmir’in yıldızı yapmayı hedefliyor

İzmir merkezli Folkart Yapı, 850 milyon TL’lik yatırım değeriyle, adını en parlak yıldız Vega’dan alan yeni projesini, İzmir’in merkezi noktasında, Alsancak ile Halkapınar arasında, İzmir Körfezi’nin karşısında, her noktasından panoramik körfez manzarasına sahip bir konumlanma ile hayata geçiriyor.

İzmir merkezli Folkart Yapı, 850 milyon TL’lik yatırım değeriyle, adını en parlak yıldız Vega’dan alan yeni projesini, İzmir’in merkezi noktasında, Alsancak ile Halkapınar arasında, İzmir Körfezi’nin karşısında, her noktasından panoramik körfez manzarasına sahip bir konumlanma ile hayata geçiriyor.

Adını Lir takım yıldızındaki en parlak yıldızdan alan Folkart Vega’nın kentin yeni yıldızı olacağını ifade eden Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Folkart geçmişten geleceğe hep emin adımlarla yürüdü. 850 milyon liralık yeni bir yatırıma başlamanın heyecanını taşıyoruz. Folkart Vega, İzmir’in merkezinde Alsancak ile Halkapınar arasında İzmir Körfezi’nin tam karşısında, 843 konut ve rezidans ile 53 ticari birimden oluşuyor. Biz İzmir’in eşsiz bir şehir olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle Vega’nın lansmanını, ‘yıldızlar kadar parlak, İzmir kadar eşsiz’ söylemiyle gerçekleştiriyoruz” dedi.

850 milyon TL yatırım değerindeki projenin Folkart’ın bugüne dek hayata geçirdiği en özel projelerden biri olduğunu söyleyen Sancak, “Güzel İzmir, Türkiye’nin en çok değerlenen, en hızlı gelişen şehirlerinin başında geliyor. Yatırımlarımız sürecek ve Folkart Vega şehrimizin yeni yıldızı olacak. Projemiz satışa çıkmadan, İzmir, Türkiye, Avrupa ve Körfez ülkelerinden toplanan somut satın alma talebi, projenin yüzde 20’sine yaklaştı” diye konuştu.

“Yaşamak ve yatırım yapmak için kaçırılmaz bir fırsat”

Şehrin kalbinde, yenilikçi bir mimari anlayışla projenin tasarlandığını belirten Sancak, projenin tüm noktalarından denizi kucaklayacak şekilde konumlandığını söyledi. Sancak, “Yeni Alsancak olarak adlandırılabilecek alandaki bu muhteşem proje, aynı zamanda yatırımına yeni başlanan Medicana International Hospital’in de komşusu olacak. Projemiz, çok zengin, çok özel sosyal olanaklarıyla, hızla değerlenen bir bölgede yaşamak ve yatırım yapmak için, kaçırılmaz bir fırsat” dedi.

Folkart Vega’nın sosyal yaşam alanlarının farklı beklentileri karşılayacak şekilde tasarlandığını ifade eden Sancak, “Projede, dünya markaları, farklı lezzetler, eğlenceli etkinlikler, özel fırsatlar, kullanıcıları bekliyor. Hamam, havuzlar, fitness salonu, doktor odası, kafe, kütüphane, açık oturma alanı, toplantı odası, playstation odası, müzik odası, sinema salonu, koşu ve yürüme parkurları ve lounge’lar mevcut” dedi.

Projede yaşayanların günlük hayatlarına dokunabilen bir yaşam kurgusu hedeflendiğini dile getiren Sancak, “Projede iki kule 17’nci ve 18’inci katlarda birbirine bağlanıyor. Bağlantı sosyal bir alan olarak değerlendirilirken, kullanıcılara kesintisiz muhteşem bir körfez manzarası sunuyor. Yine her katta farklılaşan balkon ve teraslar, değişik açılardan yansıyan gölge oyunları ile projenin görsel etkisini destekliyor. Projenin yeşil alanları ise sadece peyzaj kotunda değil, baza katında yeşil teraslar, yüksek yapılarda ise gökyüzü bahçeleri ile öne çıkıyor” ifadesini kullandı.

Folkart Vega’nın dört bloktan oluştuğunu ve en yüksek bloğun 136 metre yüksekliğinde olduğunu ifade eden Sancak, “En yüksek blok 38 kattan meydana geliyor. Proje 20 bin 715 metrekarelik alanda yükselecek. Projenin 2021 yılının Eylül ayında teslim edilmesi hedefleniyor. Projede her odada klima yer alıyor. Yerden ısıtmalı projede, akıllı ev sistemleri bulunuyor. Toplam inşaat alanı 148 bin metrekare. 1+1’den 5+1’e kadar sekiz ayrı daire seçeneği mevcut” açıklamada bulundu. Medicana International Hospital Hastanesi'nin yanında yer alan Folkart Vega’da, tüm Folkart sakinlerinin faydalanabileceği bir mobil sağlık hizmeti bulunduğunu da sözlerine ekleyen Sancak, “Folkart Vega projesinde İlk yardım ve acil tıp alanında profesyonel bir kadro ve en iyi ekipmanlar, yedi gün 24 saat, anında müdahaleye hazır şekilde bekleyecek” şeklinde konuştu.