Ana Menü

Fixa'dan doğru yalıtım için inovatif çözümler

Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan, farklı lokasyonlardaki dört fabrikası ve geniş satış ağı ile faaliyetlerini sürdüren Fixa, sektöre inovatif çözümler sunuyor.

Gamze ÇALIŞKAN

Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan, farklı lokasyonlardaki dört fabrikası ve geniş satış ağı ile faaliyetlerini sürdüren Fixa, sektöre inovatif çözümler sunuyor.
Fixa Yapı Kimyasalları San. Tic. Ltd. Şti. Mimar/Marmara Bölgesi Proje ve Teknik Satış Müdürü Semagül Köprülü, inovatif çözümler kapsamında yıl içerisinde tanıtımını yaptıkları daha az karbon salınımı yapan alçı esaslı kendinden yayılan tesviye şapları kategorisindeki iki yeni ürün olan Maxifloor ve Topfloor'un üretimine başladıklarını söyledi. Köprülü, “Ürün kalitesi dünya standartlarında olan bir firmayız. Başarılarıyla adından söz ettiren, üretimimize yön veren güçlü bir Ar-Ge departmanımız var. 2013 ve 2014 yılında ürün gamımıza dahil ettiğimiz inovatif malzemelerimiz ile sektör profesyonelleri ve halk oylaması sonucu iki yıl üst üste ‘Yılın Su Yalıtımı Ödülü’ne’ layık görülmüş olmaktan aldığımız heyecan ile de Ar-Ge ve kalite yatırımlarımıza ağırlık vermeye devam ediyoruz” dedi.

Son iki yılda mevcut tesislerinde kapasite kullanım oranlarını artırdıklarını ifade eden Köprülü, “Verimlilik sağlamaya çok gayret ettik. Özellikle MS polimer ve silikon üretiminde mevcut ürünlerimizi hem geliştirdik, hem de maliyetlerinde sağladığımız avantajlar sonucunda satış fiyatlarını da düşürebilmeyi başardık. Ürün kalitesini daima en yukarıda tutarak, müşteri ihtiyaç ve beklentilerine yanıt verebilmek için çözüm ortaklarımız ile her daim işbirliği içerisinde olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
“Enerji verimliliğini artırmak için yapılacak en doğru adım binaların doğru yalıtılmasıdır. Malzeme seçimi, su, ısı, yangın, ses yalıtımlarının ve sızdırmazlık ürünlerinin amacına uygun olarak tasarlanması enerji verimliliğini artıran unsurlardır. Bizim de Fixa olarak temel hedefimiz standartlarına uygun olarak ürettiğimiz malzemelerimizi doğru detaylarda kullandırmak ve bu konuda kullanıcıları bilinçlendirmek. Üyesi olduğumuz derneklerdeki çalışmalarımız ile de buna katkı sağlıyoruz” diyen Köprülü, sözlerine şöyle devam etti: “Yeşil binalar da sürdürülebilir tasarımların birleşimi estetik yapılar. Bu binaların tasarımında da amaç projenin her aşamasındaki çevresel etkiyi en aza indirmek. Artık ürünlerin ve hizmetlerin kullanıcıya katma değer oluşturması da önemli bir unsur.” 

Yapı sektörünün gelişimine paralel yalıtım sektörünün gelişiminin umut veren bir yönde ilerlediğini dile getiren Köprülü, sektör değerlendirmesinde bulunarak, "İnşaat sektörü, her geçen gün artan malzeme ve uygulama kalitesi ile yükselmeye devam ederek dinamik bir görüntü çizmektedir. Özellikle son çeyrek yüzyılda yapı sektörünün paralelinde yalıtım sektörünün ulaştığı aşama oldukça umut vericidir. Yalıtım konusunda kamuoyunu ve sektörü bilinçlendirmeyi amaç edinen sivil toplum derneklerinin ve yalıtım malzemesi üreticilerinin, çabaları ve katkıları ile yalıtım sektörünün daha da ileriye taşıyacağına da inancım sonsuzdur” ifadesinde bulundu. Köprülü, "Ara ve nitelikli eleman eksiklikleri giderilmesi ve Ar-Ge çalışmalarının yeterli oranda teşvik edilmesi ile sektörümüz büyümeye ve gelişmeye açık hale getirilmelidir” dedi.