Ana Menü

Erbağcı Aydınlatma, yüzde 35 büyümeyi hedefliyor

Gaziantep'te 1976 yılında kurulan Erbağcı Aydınlatma, ürün portföyünü genişleterek 2018 yılında yüzde 35 büyümeyi hedefliyor.

Gaziantep'te 1976 yılında kurulan Erbağcı Aydınlatma, ürün portföyünü genişleterek 2018 yılında yüzde 35 büyümeyi hedefliyor. Irak ve Suriye’ye ihracat yaptıklarına değinen Erbağcı Aydınlatma Park ve Bahçe Mobilya Ürünleri AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Erbağcı, “Gaziantep Küsget Sanayi Bölgesi’nde toplam 2 bin 800 metrekare alan üzerine kurulu tesisimizde hizmet veriyoruz. Aydınlatma direkleri, Led’li armatürler, oturma bankları, çöp kovaları, yenilebilir enerjili aydınlatma ürünleri üretimini yapmaktayız. Firmamızda istihdam sayımız 10 kişi. Ürünlerimizi Erbağcı-ERB markamız ile piyasaya sunuyoruz. TSE ve ISO 9001:2008 kalite belgelerine sahibiz. Türkiye geneli çalışıyoruz. Ayrıca Irak ve Suriye'ye ürünlerimizi gönderiyoruz. Gelen taleplere göre özellikle aydınlatmada müşterilerimize özel ve şık tasarımlar sunuyoruz” dedi.

Üstün kalite, uygun maliyet anlayışı çerçevesinde sürdürülebilir bir büyüme trendi yakalamak için çalışmalara başladıklarına değinen Erbağcı, “Yurt içi ve yurt dışı pazar araştırması içerisindeyiz. Sektörümüz ile ilgili olan gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Sektörümüz ile ilgili olan fuarlara katılım gösteriyoruz. Müşterilerimize hızlı ve kaliteli ürünler sunuyoruz. Aydınlatmanın hayatımızdaki öneminin bilincinde olarak, tasarruflu aydınlatma yapılmasına ve kontrolüne yardımcı olmak hedeflerimiz arasında yer alıyor” şeklinde konuştu.

 

“Enerjisini kendi üreten solarlı aydınlatma ürünleri gündemimizde”

Yeni dönemde aydınlatma kapsamında Led’li ürünlerin öne çıkmakta olduğunu vurgulayan Erbağcı, “Dekoratif amaçlı kullanılan ürünlerin büyük çoğunluğunda Led’ler kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse 2016 yılına bakıldığında ana iş konusu geleneksel aydınlatma ürünü olan firmaların Led ürünler konusunda ürün çeşitliliğini artırarak pazarda daha kuvvetli hale geldiğini görmekteyiz. Led’lerin en önemli özelliği çevreci olmasıdır. Yapısında cıva gibi ağır metaller ve halojen gazlar yoktur. Tasarımcılara geniş ve kolay kullanım imkanı sağlar. Teorik olarak yapılan hesaplamalar ve deneyler Led’lerden 100 bin saat üzerinde bir süre istifade edebileceğimizi ortaya çıkarmaktadır. Led ışık tasarımcıların vazgeçemeyeceği bir konudur. Led aydınlatmanın yanı sıra enerjisini kendi üreten solarlı aydınlatma ürünleri gündemimizdedir. Son yıllarda bu alanda çalışmalarımız ve uygulamalarımız bulunmaktadır. Son olarak bize düşen sektördeki gelişmeler ve yeniliklere uzak kalmayıp takip etmektir” şeklinde konuştu.

“Aydınlatma sektörü hızlı büyüyor”

Genel olarak 2017 yılının durgun bir yıl olduğunu ifade eden Erbağcı, “Genel ülke ekonomisinden dolayı sıkıntılı durgun bir yıl geçti. Fakat aydınlatma sektörü, başta Led ışık kaynakları olmak üzere geçmiş 10 yıla kıyasla daha hızlı ilerliyor. Bu ilerlemenin en önemli unsurlarını, enerji verimliliği, teknoloji, tasarım, güvenlik, işlevsellik, estetik gibi değerler elde etmek için yeniden geliştirmek olarak değerlendirebiliriz. Önümüzdeki yıllarda bu değişim daha da fazla hissedilecektir. Sektör sıkıntılarımız ise, kaliteye bakılmaksızın fiyat odaklı alımlar. Bu sebepten ürün kaliteleri gittikçe düşmektedir. Biz gücümüz yettiğince anlatmaya çalışsakta maalesef ucuz ve kalitesiz ürün alınıp sorun çözmeyle uğraşılıyor” açıklamasında bulundu.