Ana Menü

Ege Profil, İzmir’de Ar-Ge merkezi kurdu

Türkiye’nin PVC profil sektöründeki önemli kuruluşu Ege Profil, 36 yıllık tecrübesinden aldığı güçle tasarım ve inovasyon çalışmalarını ürüne dönüştürerek, pazarın ihtiyacı olan yenilikçi ürünleri yurt içi ve yurt dışında sunmak amacıyla Ar-Ge Merkezi kurdu.

Ege Profil, İzmir’de Ar-Ge merkezi kurdu

Türkiye’nin PVC profil sektöründeki önde gelen kuruluşlarından Ege Profil, 36 yıllık tecrübesinden aldığı güçle tasarım ve inovasyon çalışmalarını ürüne dönüştürerek, pazarın ihtiyacı olan yenilikçi ürünleri yurt içi ve yurt dışında sunmak amacıyla Ar-Ge merkezi kurdu. Ege Profil, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilen Ar-Ge merkezi ile sektör içinde gerçekleştireceği yenilikçi çalışmalar ile gücüne güç katacak.

İzmir Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni fabrika içerisinde kurulan Ar-Ge Merkezi ile yenilikçi ve öncü çalışmalarına hız katacaklarını belirten  Ege Profil Genel Müdürü ve Deceuninck İcra Kurulu Üyesi Ergün Çiçekçi “Ege Profil olarak, nitelikli ekibimiz ve yenilikçi yaklaşımlara verdiğimiz önemle kurduğumuz Ar-Ge Merkezimiz ile PVC sektöründe Türkiye ve dünya pazarını belirleyen trendler oluşturmayı hedefliyoruz. Ar-Ge; ürün geliştirme, yeni ürünler tasarlayabilme ve teknolojinin kaynağı olan bilimi üretebilme açısından oldukça önem taşıyor. Ege Profil olarak kurmuş olduğumuz Ar-Ge Merkezi ile PVC sektörünün ihtiyacı olan teknolojileri üretmeyi amaçlıyoruz. Böylece sektöre dinamizm katacağımız inancındayız” dedi.

200 milyon TL yatırım, yılda 100 bin ton üretim

Ar-Ge merkezi, Egepen Deceuninck’in 200 milyon TL’lik yatırımla kurduğu yeni fabrikası içerisinde faaliyet gösterecek. Fabrika, 110 bin metrekare arazi üzerinde 30 bin metrekare lojistik merkezi, arsa üzerine 22 bin 300 metrekare  kapalı alan, üretim fabrikası ve idari alanı ile 80 bin metreare arsa üzerine 56 bin metrekarelik kapalı alana kuruldu.  Avrupa ve Amerika’nın En Büyük PVC Üretim Merkezi olma özelliğini taşıyan fabrikada yıllık üretim 100 bin ton olarak hedefleniyor. Son teknolojik sistemleri bünyesinde barındıran fabrikada Ar-Ge merkezi kurulması ile inovasyon çalışmaları hız kazanacak.