Ana Menü

E.C.A. SEREL, 2019’da yenilenmek isteyenleri ağırladı

E.C.A. SEREL markalı seramik sağlık gereçleri (SSG) ve armatür ürünlerinin yurt içi dağıtım firması Elmor, kalite, tasarım ve teknolojiyi birleştiren ürünlerini UNICERA Fuarı’nda sektör profesyonelleri ve tüketicilerle buluşturdu.

Hüseyin SÖNMEZ

E.C.A. SEREL markalı seramik sağlık gereçleri (SSG) ve armatür ürünlerinin yurt içi dağıtım firması Elmor, kalite, tasarım ve teknolojiyi birleştiren ürünlerini UNICERA Fuarı’nda sektör profesyonelleri ve tüketicilerle buluşturdu. “Su yenilenmektir” konseptiyle sunulan ürünler, fuardaki SEREL standında sergilendi. Her zaman yenilikçi bir marka olduklarının altını çizen Elmor AŞ Genel Müdürü Enver Öz, “2019’da yenilenmenin önemine değiniyoruz. Bu kapsamda SEREL banyo mobilyalarının en yeni ürünlerini fuarda sergiledik. Geniş ürün gamımızla biz yenilenirken; tüketicilerimize de bu yeniliğe ortak olma, SEREL ile yenilikleri evlerine taşıma çağrısı yapıyoruz. UNICERA’da bu konuda ilham verecek sürprizlerle dolu bir stand sunduk” dedi.

2019 yılında banyo gereçlerinde tasarım, teknoloji ve kalitenin bir arada sunulduğu ürünlerin önemine dikkat çekmeyi hedeflediklerini hatırlatan Öz, SEREL markası ile mobilya sektörüne de en uygun çözümleri sunacaklarını vurguladı. Öz, hijyen alanındaki “ilk”lerine bir yenisini ekleyen E.C.A.’nın yeni kaplama özelliği sayesinde, parmak izi ve su izi bırakmayan armatürlerini ilk kez fuarda lanse ettiklerini söyledi. Bu yeni teknoloji sayesinde tüketicilerinin önemli sorunlarından birine daha E.C.A. farkıyla çözüm üretmekten mutluluk duyduklarını belirten Öz, “Biz tüketicilerimizin E.C.A. markasının kalitesine, dayanıklılığına ve hizmetine olan güvenleri sayesinde pazarda en çok tercih edilen markayız. Tüketicilere sunacağımız bu yeni teknoloji ile sektöre yön vermeyi ve talebi etkilemeyi sürdüreceğiz” diye konuştu. Öz, DÜNYA İnşaat Dergisi’nin sorularını şöyle yanıtladı:

- Firmanızın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

ÖZ: Elginkan Topluluğu’na bağlı bir kuruluş olan Elmor’un ürün grupları, E.C.A. markalı su armatürleri, banyo aksesuarları ve teknik ürünler (valfler) ile SEREL markalı SSG, gömme rezervuarlar, akrilik küvetler ve aksesuarlardan oluşuyor. Bunların satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüten Elmor, aynı zamanda faaliyet gösterdiği sektörde düzenli bayilik modelinin ve çalışma sisteminin de yaratıcısı olan markadır. Elmor, yapı sektöründe ıslak mekanlarda kullanılan malzemelerin Türkiye içinde ticaret ve pazarlama tekniklerinin gelişimine öncülük ediyor ve yapı malzemeleri sektöründe, sektörün dinamiklerini belirleyen bir rol üstleniyor. E.C.A. su armatürleri ve E.C.A. teknik armatürler bulundukları sektörde pazar lideri konumunu uzun yıllardır koruyor. Tasarımlarıyla göz dolduran, kalitesiyle yıllarca beraber olmayı garantileyen ve kullanım kolaylığı için teknolojiden yararlanan, armatür ve seramik sağlık gereçleri sektörünün öncüsü olarak bilinen E.C.A. SEREL özellikle hijyenik ve sağlıklı ürünler kategorisinde de öncülüğü üstleniyor. E.C.A. SEREL, Ar-Ge ve Ür-Ge süreçleri tüketicilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla şekillendiriliyor. SEREL seramik sağlık gereçlerinin tümünde 2015 yılından bu yana uygulanan “Hygiene Plus” teknolojisini dünyada bir ilk olarak geçtiğimiz yıl E.C.A armatürlerimizde de kullanmaya başladık. Bu sayede ıslak zeminlerde büyük öneme sahip olan hijyen konusunu, artık armatürler için de sorun olmaktan çıkarıyoruz. Yine SEREL vitrifiyelerimize getirdiğimiz yenilikçi yıkama sistemi “Easywash” ile yıkama suyuna yön vererek klozetlerdeki su sıçratma problemine çözüm getirirken, E.C.A. ile ortak geliştirdiğimiz lavabo yıkama sistemi ile de Türkiye’de ilk kez kendi kendini temizleyen lavabo konseptini müşterilerimize sunuyoruz. Türkiye’de armatür teknolojilerinde trendlerin belirleyicisi olarak bilinen E.C.A. ise hijyenik yüzey armatürü geliştiren ilk ve tek marka. Üstelik E.C.A. armatürlerinin garanti süresi tam 20 yıl. E.C.A. tarafından üretilen THERMO SAFE serisi banyo ve lavabo bataryalarımız sayesinde su sıcaklığı 45 derecenin üzerine çıktığında armatürlerdeki sıcak su akışını keserek güvenliği sağlıyor; Touch armatürlerimizle de evye ve lavabo bataryalarını dokunarak kontrol etme konforu sağlıyoruz.

- Enerji verimliliğine yönelik çalışmalarınızı öğrenebilir miyiz?

ÖZ: E.C.A. SEREL olarak üretimden nihai tüketiciye ulaşana kadar tüm süreçlerinde çevre dostu, kaliteli, dayanıklı, kullanıcı dostu, sağlıklı ürünler üretmek için çalışıyoruz. Bu alandaki çalışmalarımız için de ulusal ve uluslararası pek çok kuruluştan onay alarak çalışmalarımızı akredite ediyoruz. Tüketicilerine sunduğumuz “Hygiene Plus” özellikli E.C.A. armatürlerin kendi kendini temizleme özelliği, hem temizlik kimyasalı tüketimini hem de temizliğe ayrılan zaman ve enerjiyi minimuma indiriyor. SEREL markalı tüm ürünler de doğa ve kullanıcı dostu, su tasarrufuna ve hijyene önem veren teknolojilere göre üretiliyor. E.C.A. armatürleri ve duş başlıkları ile SEREL gömme rezervuar ve asma klozetleri ürünleri bir arada kullanıldığında evin su tüketimini de yüzde 40’a varan oranda düşürüyor. Ayrıca, E.C.A. ürünlerinde geri dönüştürülmüş malzeme ve daha az boya ile üretilen, minimum ölçülerde tasarlanması dolayısıyla daha az karbondioksit salınımı yapan ve üretim maliyetlerine “eko” katkı sağlayan E.C.A. Ekoteknolojik Ambalaj’ı kullanılıyoruz.

- Firmanız açısından 2018 yılı nasıl geçti? 2019 yılıyla ilgili hedefleriniz neler?

ÖZ: E.C.A. SEREL olarak, kuruluşumuzdan bugüne kadar olduğu gibi bilgi teknolojilerini etkin şekilde kullanıp, tüm ürün hizmetlerinde kaliteyi artırarak ilerlemeyi hedefliyoruz. Global bir marka olmanın temel koşulları arasında piyasanın ve ekonominin değişen koşullarını öngörebilmek, bunların şekillenme sürecini etkileyebilmek ve nihayetinde değişen koşullara uyum sağlamak yer alıyor. Doğru stratejilerle pazar paylarında ve satışlarda büyüme yakaladık. Hem yerli üretim alanındaki ilklerimiz hem de pazarı ve müşteriyi doğru analiz edebilme başarımız sayesinde 2018 yılında satışlarımızda ve pazar payımızda büyüme gerçekleştirdik. Son yıllarda tüm dünyada esen olumsuz havaya rağmen ülkemizde büyümeye devam eden iki sektör arasındayız. E.C.A. su armatürleri ve E.C.A. teknik armatürler bulundukları sektörde pazar lideri konumunda ve SEREL markamız da pazarın en çok tercih edilen markalarından biri olmaya devam ediyor. Biz tüketicilerimizin hayatını kolaylaştırmak amacıyla Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. 2019’da özellikle teknolojik açıdan zengin ürünler ön plana çıkarken, kolay temizlenebilir ürünler de gün geçtikçe önem kazanacağa benziyor. 2019 yılında banyo gereçlerinde tasarım, teknoloji ve kalitenin bir arada sunulduğu ürünlerin önemine dikkat çekmeyi hedefliyoruz. Bunun yanında tüketicilerinin güvenini kazanmış bir marka olarak, SEREL ile mobilya sektöründe yeni ürünlerimiz ile en uygun çözümleri sunmaya devam edeceğiz. 2019 yılında özellikle yerel seçimler sonrasında piyasaların hareketleneceğini öngörüyoruz. Bu durum özellikle perakende sektörünü etkileyecek ve bu alanda yükseliş yaşanacaktır. Bu dönemde biz de yeni ürün gamımızla banyo mobilyaları sektöründe tasarımlarımız ve teknolojimizle sektörün standartlarını belirlemeye devam ederek, öncü konumumuzu pekiştirmeyi hedefliyoruz. Modern tasarımları ve akıllı teknolojileri ile kullanıcıların dikkatini çeken E.C.A SEREL olarak, bayilerimiz ve diğer tüm satış noktalarımızla kaliteden ödün vermeyen, yeni teknoloji ve tasarımları daima sektöre kazandıran ve trendleri belirleyen firma olarak sektörde daima ileri gidecek ve Türkiye ve dünyadaki tüketicilerin her daim yanında olmaya devam edeceğiz.

- UNICERA Fuarı’na ilişkin görüşlerinizi belirtir misiniz? Fuarda sergilediğiniz ürünlerden bahseder misiniz?

ÖZ: UNICERA, seramik sağlık sektörünün Türkiye’de tek ve dünyada en büyük iki fuarından biri. Türk seramik sağlık sektörünün başarılarını görünür kılmak açısından da çok önemli bir platform sağlıyor. Fuara uluslararası katılımcı ilgisinin giderek arttığını görüyoruz. Bizler için sektörün dünyaya açılan kapısı konumunda olan bu fuarın, inovasyon ve tasarım anlamında dünya klasmanında önemli başarılar kazanan sektörümüzün uluslararası arenada daha da güçlenmesine katkı sağlamasını umuyoruz. Uluslararası katılımcı sayısının artmasını ihracata yapacağı katkılar anlamında da çok önemsiyoruz. UNICERA Fuarı’nın uluslararası anlaşmalara da adım atabilecek bir organizasyon haline gelmesi, tasarımları ile olduğu kadar çevre dostu özelliği ile de dikkat çeken E.C.A. için heyecan verici bir gelişme. Elmor olarak bu sene de fuar bizim için yine çok heyecanlı geçti. Her yıl burada yeniliklerle yer alıyoruz, ancak bu yıl bir adım daha ileri giderek temamızı da “su yenilenmektir” olarak belirledik. Geniş ürün gamında pek çok yeniliğe sahip bir şirket olarak, SEREL farkını banyo mobilyaları ile fuar kapsamında tüketicilerle buluşturduk. SEREL, 2019’da da mobilya sektöründe yeni ürünleriyle en uygun çözümleri sunmaya devam edecek. SEREL’i geniş ürün gamı ile UNICERA’da farklı bir konseptle tanıttık. Hem evlerinde hem de ortak yaşam alanlarında farklı alışkanlıklara sahip tüm bireylerin ihtiyaçlarına farklı mobilyalar ile yanıt vermeyi hedefliyor, herkesi kendi ruh halini yansıtan banyolar için yenilenmeye davet ediyoruz. E.C.A. SEREL standında huzurlu, dinamik, üretken, sosyal, teknolojiyi arayan ve titiz tasarımlarıyla dikkat çeken dört ayrı banyo yer aldı. E.C.A. tarafında ise yeni bir kaplama özelliği ile hijyen alanındaki “ilk”lerimize bir yenisini daha ekleyecek; yeni armatürlerimizle parmak izi ve su izi endişesine son vereceğiz. Tüketicilere sunacağımız bu yeni teknoloji ile sektöre yön vermeyi ve talebi etkilemeyi sürdüreceğiz. Geçtiğimiz yıl bazı ürünlerimizde devreye aldığımız 20 yıl garanti konusu ile "Yıllarca Beraber"lik ilkemizi bir adım daha ileriye taşıyarak "Yıllarca Beraber Olmak Garanti!" dedik. Biz tüketicilerimizin E.C.A. markasının kalitesine, dayanıklılığına ve hizmetine olan güvenleri sayesinde pazarda en çok tercih edilen markayız. Bu yıl fuarda bizim için büyük önem taşıyan bu mottomuzla da varlık gösterdik. Bunlara ek olarak hijyen ve tasarım anlamında hala sektörümüzde öncü olan ürün ve teknolojilerimizi de tüketicilerimizle buluşturduk.