Ana Menü

“DYO Usta Ligi 2018 Türkiye Şampiyonası” ön eleme maçları için Trabzon’daydı

Türkiye de ilk kez DYO tarafından düzenlenen ve 2018’de ikincisi yapılacak olan ‘‘DYO Usta Ligi 2018 Türkiye Şampiyonası’’ için bölgeleri temsil edecek takımları belirleyecek olan ön elemelerde sona yaklaşılıyor. Profesyonel ligi aratmayan ön elemelerin sekizincisi 6 Aralık’ta Trabzon’da gerçekleşti.

2017 Temmuz ayında ilkini düzenlediği DYO Usta Ligi’nin 2018 Türkiye Şampiyonası’nda bölgeleri temsil edecek takımları belirlemek için ön eleme maçlarında ikinci haftaya girildi. Ön elemelerin sekizincisi 6 Aralık 2017’de Trabzon İrtibat Bürosu finalistini belirlemek için yapıldı. Sekizi gerçekleşen ön elemelerin sonuna yaklaşıldı. Trabzon’dan sonra Diyarbakır ve Güney Anadolu Bölge Müdürlükleri’nde finalistleri belirlemek için düzenlenecek olan eleme maçları 10 Aralık’ta sona erecek. DYO Usta Ligi 2018 Türkiye Şampiyonası bölge şampiyonları arasında yapılacak.

 

Trabzon İrtibat Bürosu’nun şampiyonu Texture takımı

Trabzon İrtibat Bürosu finalistini belirlemek için 6 Aralık 2017 tarihinde Boztepe Arena’da düzenlenen maçlar saat 12.30’da forma teslim töreni ile başladı. İlk maç saat 13.00’da Akrosüper ve Massiveline takımları arasında oynandı. 40 dakika süren maçı 9-4’lük farkla Akrosüper takımı aldı.

14.00’da başlayan Texture ve Teknotex Grenli takımları arasında gerçekleşen müsabakanın galibi Teknotex Grenli takımına 6-0’lık fark atan Texture takımı oldu.

Akrosüper ve Texture takımları arasında oynanan 15.30’da başlayan final maçını 13-3’ük skorla Texture takımı alarak finalist oldu. Maçları Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirlediği hakemler yönetti.

‘DYO Usta Ligi 2018 Türkiye Şampiyonası’nda Trabzon İrtibat Bürosu’nu temsil edecek olan Texture takımına kupayı Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölge Müdürü Coşkun Yeğen verdi. Renkli geçen mücadelelerin ardından finalistler bölge şampiyonluklarını arkadaşları ile birlikte düzenlenen yemekte kutladılar.