Ana Menü

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası inşaatında SUPPORT® Sistem tercih edildi

Türkiye’nin eşsiz sanat eseri Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu projesinde SUPPORT® Yüzer Döşeme Sistemleri ile Armada Groupe tercih edildi.

Dünyanın sayılı eserleri arasında gösterilen Türkiye’nin ise eşsiz mimarisi Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu projesi Uygur Mimarlık imzası taşıyor.24 yıldır çalışmaları süren CSO binası, yumurta formunda tasarlanmış olup, Sıhhiye'de 154 bin metrekarelik arazi üzerinde inşa ediliyor.

Böylesi prestijli bir projede açık alan zemin uygulamaları için bir Armada Groupe markası olan SUPPORT® Yüzer Döşeme Sistemleri tercih edildi. Geçmişte ısı yalıtımı üzerine çakıl dökülerek inşa edilmiş sistem değiştirilerek. mevcut düzen üzerine SUPPORT®  seviye ayarlı ayaklar yalıtım katmanı üzerine serbest bir şekilde kondurulmuş, herhangi bir beton dökümü söz konusu olmadan uygulama tamamlandı.  Mevcut düzeni kaldırmadan uygulanan sistem sayesinde fazladan maliyetin ve zaman kaybının önüne geçildi. Bu sistem ile ayaklar arasında oluşan boşluklara kablolama ve tesisat imkanı tanındı. Ayrıca herhangi bir müdahale gerektiğinde kırmadan dökmeden soruna noktasal erişim sağlanıyor.

SUPPORT® Seviye Ayarlı ayakların her biri minimum bin kilogram taşıma kapasiteli olup, ayaklar üzeri 100×100×5 santimetre ve adedi yaklaşık 150 kilogram olan mermer kaplandı. Bu taşların arasında oluşan açık derz sistemi sayesinde  suyun yüzeyde birikmesi önlendi, kendi kendine hızlı bir şekilde drenajı sağlandı.

Prestijli projelerin tercihi SUPPORT® Sistemler ile klasik inşaat görüntüleri ortadan kalktı, uygulaması kolay ve her türlü hava koşullarında gerçekleştirilebilir özelliği ile sektörde her daim aranan bir iş ortağı oldu. İnovatif çözümleriyle sektöre farklı bakış açıları kazandırmış, mimaride bir devrim niteliğinde SUPPORT® Yüzer Döşeme Sistemleri, yükselen bir değer olarak başarısını her geçen gün artarak devam ettiriyor.