Ana Menü

Coşkun Yılmaz’a Litvanya’dan fahri doktora unvanı

Kayı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz’a spor alanında sağladığı katkılarından dolayı Litvanya Spor Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi.

Kayı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz, spor alanında sağladığı katkılardan dolayı Litvanya’nın köklü üniversiteleri arasında yer alan Litvanya Spor Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanına layık görüldü. 1934 yılında kurulan, spor ve sağlık bilimlerinde uzmanlaşmış kadrosuyla birçok spor dalında Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu sporcular yetiştiren üniversite, rektör yardımcısı Dr. Mindaugas Balčiūnas’ın katıldığı törende Yılmaz’a doktora beratını takdim etti.

Kayı Holding, üniversite bünyesinde kurulan Basketbol Laboratuvarı’nın finansmanına sağladığı katkıların yanı sıra şampiyon sporcuların kullanacağı spor malzemelerinin satın alınması sürecinde de üniversite yönetimine destek veriyor. Basketbol konusunda araştırmaların yapılacağı ve yeni antrenman tekniklerinin deneneceği Basketbol Laboratuvarı, dünya basketbolunda önemli bir yere sahip Litvanya’nın basketbol profesyonelleri için video kütüphanesine de ev sahipliği yapacak. Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta 100 milyon dolarlık yatırımla Baltık Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi OZAS’ın anahtar teslim inşaatını gerçekleştiren Kayı Holding, 2009 yılından beri ülkede yatırım, proje geliştirme, tasarım ve taahhüt, danışmanlık ve gayrimenkul projelerini hayata geçiriyor.

 

“Sporun ve sporcunun destekçisi olmaya devam edeceğiz”

Litvanya Spor Üniversitesi’nin kadın ve erkek basketbol takımlarını geçtiğimiz aylarda İstanbul’da düzenlenen Euroleague Dörtlü Finali’nde ve Avrupa Basketbol Şampiyonası Final maçında ağırladıklarını hatırlatan Kayı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz, “Dünyanın en büyük uluslararası inşaat şirketleri arasında yer alan Kayı Holding olarak ülkemizde ve dünyada sporun gelişmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda basketbol dünyasının ekol ülkelerinden Litvanya’nın önde gelen üniversiteleri arasında yer alan Litvanya Spor Üniversitesi’nin spor çalışmalarını büyük bir özveriyle destekliyoruz. Şampiyon sporcuların yetiştirileceği bu çalışmalara sağladığımız katkılar sonucunda üniversite yönetimi tarafından tarafıma takdim edilen fahri doktora beratını almaktan dolayı gurur ve onur duyuyorum. Kayı Holding olarak her düzeyde sporun ve sporcunun destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.