Ana Menü

Cosentino İskandinavya’daki etkisini güçlendiriyor

Dünyanın en büyük kuvars yüzey üreticilerinden Cosentino, Stockholm’de açtığı yeni ‘Center’ ile Norveç, Danimarka ve Finlandiya’daki ‘Center’lara bir yenisini ekleyerek, İskandinavya pazarındaki gücünü artırıyor

Cosentino, toplam satışının yüzde 30’luk kısmını oluşturan ve en büyük ikinci bölgesi olan Avrupa’daki büyümesini Stockholm’de açtığı yeni Center ile sürdürüyor. 420 bin euro yatırımla İsveç’in Stockholm şehrinde, yaklaşık 8 bin 500 plaka depolama kapasitesine sahip ‘Center’ı, İsveç’te faaliyetini sürdürmekte olan Gothenburg Center’a entegre eden Cosentino, Norveç, Danimarka ve Finlandiya’daki Center’lardan oluşan zincirin yeni halkası olan bu tesis ile İskandinavya'daki varlığını daha da güçlendirecek.

 

Tüm dünyada 130 satış ve dağıtım noktasına ulaştı

Cosentino’nun 2018 yılı boyunca Birleşik Krallık, Orta Avrupa, İber Yarımadası ve Polonya’da açılan Center’lara eklediği, doğal taş konusundaki iş güvenliği standartlarına uygun biçimde en iyi lojistik ekipmanla donattığı Stockholm’deki Center ile 117’si ‘Cosentino Center’ olmak üzere toplam 130 satış ve dağıtım noktasına ulaştı. Center açılışlarıyla dağıtım kontrolünü artırmayı, iş ortaklarına daha iyi hizmet vermeyi ve verimliliği yükseltmeyi amaçlayan Cosentino, Kuzey Avrupa’nın bu bölümündeki faaliyetine, İsveç’te 2006 yılında açtığı ‘Gothenburg Cosentino Center’ ile başladı. Cosentino ikinci Center’ını, hem Norveç pazarının ihtiyaçlarına cevap vermek hem de İzlanda pazarına hizmet vermek amacıyla 2013 yılında Oslo’da açtı. 2016 yılı sonunda Danimarka’nın Hedensted şehrinde açılan üçüncü ‘Center’ ile İskandinavya’da daha da güçlenen şirket, geçen sene Finlandiya’nın başkentinde açtığı Helsinki Center ile bölgenin dört ülkesinde de hizmet vermeye başladı.