Ana Menü

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’ndan Çimsa’nın Mersin Fabrikası’na ödül

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) İş Sağlık Güvenliği Kurulu’nun gerçekleştirdiği 2017 yılı değerlendirmesinde “Çimento Sektörü İş Sağlığı ve Güvenliği Performans Ödülleri”nde Çimsa Mersin fabrikası ödüle layık görüldü.

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, ülke ekonomisine ve sanayinin gelişimine sunduğu katkıların yanı sıra fabrikalarındaki iş sağlığı ve güvenliği performansı ile de çimento sektörünün öncüsü olmaya devam ediyor. Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) İSG Kurulu’nun değerlendirmesi ile iş sağlığı ve güvenliği konusunda iyi performans gösteren üye çimento fabrikalarına verilen “Çimento Sektörü İş Sağlığı ve Güvenliği Ödülleri”ni kazananlar arasında Çimsa Mersin Fabrikası da yer aldı. 

Ödül ile ilgili değerlendirmede bulunan Çimsa Genel Müdürü Ülkü Özcan, “Mersin fabrikamıza layık görülen bu ödülü tüm Çimsa ailesi adına teslim almaktan büyük mutluluk duyuyorum. 1972 yılında sektördeki yolculuğumuza Mersin ile başladık ve dünyada üç ayrı çimento ürün grubunu bünyesinde aynı çatıda barındıran tek fabrika Çimsa Mersin fabrikamız oldu. Bizler, yaklaşık 50 yıldır olduğu gibi, bundan sonra da sektörümüze öncülük eden lider çimento üreticisi olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.