Ana Menü

Çilek Çalışma Masası ‘En İyi Tasarım Ödülü’ne değer bulundu

Çilek, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Design Week’ten ödülle döndü. Üç farklı katogeride sektörlerin ödüllendirildiği törende Çilek, Dark Metal Çalışma Masası ile ‘En İyi Tasarım Ödülü’ne değer bulundu.

Çilek, tasarım ile endüstrileri buluşturmak amacıyla yolan çıkan ‘Türkiye Tasarım Haftası’ndan ödülle döndü. Çilek, tasarım harikası Dark Metal Çalışma Masası ile ‘En İyi Tasarım Ödülü’ne değer bulundu. Ödül, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi tarafından Çilek Design Hub Direktörü Çiğdem Esra Kanberoğlu’na takdim edildi.

Türkiye’de var olan farklı sektörlerin ödüllendirildiği törende Çilek,  tasarıma olan inancının yansıması olarak ‘Ev Mobilyası’ kategorisinde ‘En İyi Tasarım Ödülü’ne değer bulundu. Ödül, farklı paramatrelerde alanında uzman  akademisyen, tasarımcı ve bilirkişilerin değerlendirmesi sonucunda Çilek’e verildi.

 

“Tasarımlarımızın ödüllendirilmesi bizim için çok kıymetli”

Ödüle ilişkin duygu ve düşüncelerini açıklayan Çilek Design Hub Direktörü Çiğdem Esra Kanberoğlu, tasarımın gücüne inanan bir marka olduklarını ve bu bakış açısıyla tüm iş süreçlerini yönettiklerini söyledi. Sektöre faklı bir bakış açısıyla baktıklarını bu ödül ile bir kez daha kanıtladıklarını aktaran Kanberoğlu, ”Çilek olarak, bugüne kadar hayata geçirdiğimiz tüm projelerde tasarımı, güvenlik ve kaliteyle birleştirerek ürünlerimizi geliştirdik. Sektörümüzün gelişimine önemli ölçüde katkı sağladığımızın bilinciyle yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz. Ben ve ekibim bu ödülü almaktan dolayı oldukça mutluyuz. Biliyoruz ki; tasarımlarımızın ödüllendirilmesi bizi motive  ediyor. Çünkü biz Çilek olarak dünyada 71 ülkeye yayılan 500’ü aşkın satış noktamızla 3 milyondan fazla çocuğun Çilek ürünleriyle uykuya dalmasını sağlıyoruz” dedi.

 

Düşlerindeki konsepti gerçekleştirmeye hazır mısın?

Ayrıca Çilek, 12 Kasım tarihine kadar devam edecek Design Week Turkey ‘de Çilek Design Hub adı altında çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Sürpriz hediyelerle etkinliği hareketlendiren Çilek, etkinlik kapsamında tasarım tutkunlarını Çilek Design Hub standına davet ediyor.