Ana Menü

Çetmen, 2018’de %50 büyüdü, 2019 yılında 100 mağaza hedefliyor

Hızlı büyüme politikası ve etkili kampanyalarıyla 2018 yılını yüzde 50 büyüme ile kapatan Çetmen, 2019 yılında ulaşacağı 100 mağazalık geniş satış ağıyla mobilya sektöründeki güçlü markalardan biri olacak.

Çetmen Mobilya, sektördeki 57’nci yılını geride bırakırken, 2018 yılında yakaladığı hızlı büyümeyi yeni yılda da korumayı hedefliyor. Açtığı 13 yeni mobilya mağazası ve marka hedefleri çerçevesinde izlediği plan kapsamında 2018 yılını net yüzde 50 büyüme ile kapatan Çetmen, Kocaeli, Kütahya ve Afyon gibi illere de giriş yaparak toplam mağaza sayısını ise 50’ye çıkardı. Kurumsal dönüşümünde belirlediği beş yıllık planlamayı 2018’de hayata geçiren Çetmen Mobilya, hem pazarlama alanında hem de İnsan kaynakları ve lojistik gibi kritik kurum içi süreçlerde yenilenme hareketine ivme kazandırdı.

Türkiye’nin büyüme ve gelişme hızına uygun hareket edip, yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı mobilyalar üreten Çetmen Mobilya, ürünlerini geniş tüketici kitlesiyle buluşturmaya devam edeceği 2019 yılında mobilya sektörünün güçlü markalarından biri olmayı planlıyor. Çetmen, dağıtım kanallarını yaygınlaştırma stratejileri kapsamında, 2019 yılında başta İstanbul Avrupa yakası olmak üzere Ankara ve Bursa’da açılacak olan yeni mağazalarıyla birlikte yılsonuna kadar toplam 100 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Dağıtım kanalını franchise altyapısıyla güçlendirmek de Çetmen’in 2019 gündeminde yer alıyor.

Çetmen Mobilya’nın başlattığı marka dönüşümünün etkileri de yeni yılda artış gösteriyor. Geçtiğimiz yıl yüzde 78 olan marka bilinirliği toplam seviyesi için Çetmen’in koyduğu 2019 hedefi yüzde 90’ın üzerine çıkmak. 2018 yılında başlayan köklü marka dönüşümünün bu yıl içinde hızlanacağına dikkat çeken Çetmen Genel Müdürü Merve Çetmen, “Çıktığımız bu yenilenme yolculuğunda ürünlerimizi daha fazla tüketiciye ulaştırarak, Türkiye’nin güçlü mobilya markalarından biri olmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle ana odağımızda tüketici memnuniyeti var. Müşteri deneyimini uçtan uca ele alarak hem altyapıya hem iletişime yönelik çalışmalarla, tüketiciyle temas ettiğimiz her noktada yenileniyoruz” diye konuştu.

Çetmen, “2019 yılında özellikle tüketici tarafından tercih edilme oranına odaklanarak, yeni marka stratejisi ve yeni mağazalarla birlikte ciromuzu yüzde 50 artırmayı hedefliyoruz” dedi.