Ana Menü

"ÇATIDER Montaj Günleri" sektör profesyonellerini ağırladı

Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’nin (ÇATIDER), ITE Türkiye iş birliğiyle Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki “42'nci Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul” kapsamında düzenlediği “ÇATIDER Montaj Günleri”, dört gün süreyle sektör profesyonellerini ağırladı.

Çatı Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER),  ITE Türkiye ve YEM Fuar Exhibitions iş birliğinde, “ÇATIDER Montaj Günleri” düzenlendi. “42’nci Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul” kapsamında düzenlenen etkinlikte katılımcı üye firmalar, tahsis edilen çatı maketleri üzerinde, kendi sistem/ürünlerinin montajını yaparak tanıtma imkanı buldu.

Etkinlik, fuar takviminin 18 Haziran-21 Haziran 2019 arasındaki ilk dört günü boyunca, özel olarak ayrılmış “ÇATIDER Etkinlik Alanı” içinde sektör profesyonellerini buluşturdu.

 

Yapı Fuarı’nda ilk defa uygulamalı tanıtımlar gerçekleşti

Katılımcılar, çatı sektöründe yer alan yeniliklerin uygulamalı olarak paylaşıldığı atölye çalışması niteliğinde olan etkinliğin mimar, mühendis, öğrenci ve sektör profesyonelleri için hem eğitim, hem de yeni uygulamaların sektöre tanıtımı açısından yarar sağladığını belirtti. Uygulamalara BTM, Dörken Sistem, Egger, Ejot, Işıklar Yapı Ürünleri, Onduline, Rheinzink, Standart İzolasyon, Velux ve Ytong firmaları katıldı.

 

Montaj günleri için;

18 farklı çatı ve altyapı sistemi montajı

54 adet farklı tipte çatı ürünü montajı

Toplam 162 farklı tip ve özellikte inşaat malzemesi kullanıldı.

 

Uzmanlardan sektördeki yenilikleri tanıtacak uygulamalı eğitim fırsatı

ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Şenal, etkinliğin çok faydalı olduğu belirterek, “ÇATIDER üyesi firmaların uzmanları, yeni ürünleri hem teşhir hem de uygulamalı olarak tanıtma imkanı buldu. Katılımcılar sorularına uzmanlarından yanıt aldı. Bu etkinliklere devam edeceğiz” dedi.