Ana Menü

BTM, devler liginde yerini korudu

Yalıtım sektörünün Türkiye’deki önde gelen firmalarından BTM, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ege Bölgesi’nin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında yer aldı.

Yalıtım sektörünün Türkiye’deki önde gelen firmalarından BTM, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ege Bölgesi’nin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında yer aldı. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), üretimden satışlarda 2016'da gösterilen performansa göre, bölgedeki 100 büyük sanayi kuruluşunu belirledi. 42 yıldır, Kemalpaşa’daki tesislerinde yedi ayrı üretim tesisinin entegre edildiği, rakiplerine göre sektördeki en fazla çeşit ürün üretebilme kabiliyeti ile bin 200’den fazla ürün üreten BTM, listedeki yerini korudu. 2016 yılında 124 milyon 188 bin TL net satış hasılatı elde eden BTM, yine aynı dönemde 99 milyon 64 bin TL üretimden satış gerçekleştirdi.

2017 yılında iç pazarda yüzde 5, dış pazarda ise yüzde 15 büyüme hedeflediklerini dile getiren BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, “Dünya ekonomisinde yaşanan olumsuz gelişmeler bizleri de çok etkiliyor. Ancak biz Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda yatırımlarımızı ve üretimimizi kesintisiz sürdürüyoruz. Ülkemize olan inancımızla sürdürdüğümüz çalışmalarımızın meyvelerini almak bizi mutlu ediyor. Dünyada, değişen pazar ve rekabet koşullarını göz önüne alarak, kendi teknolojisini ve ürünlerini geliştiren, bu alanda mühendislik gücüne, laboratuvar alt yapısına yatırım yapan, yurtiçi-yurtdışı araştırma kurumları ve üniversitelerle ortak projeler yürüten BTM olarak yarattığımız ilklerle yalıtım sektörünü teknoloji dünyasında bir adım daha ileri taşımaktayız” dedi.

 

Başarılarına devam ediyor 

Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri 2016’da BTM, BituProof Temel Bohçalama Sistemi ile ‘Yılın Su Yalıtım Ürünü’ ödülünü kazandı. BTM ödülünü Yapı İstanbul Fuarı kapsamında düzenlenen törenle almıştı.