Ana Menü

BRK Yapı, Erikçe Park Konakları ile ultra lüks yapılar sunuyor

Gaziantep'te Erikçe Park Konakları ile modern ve lüks yapılar sunan BRK Yapı, ayrıca doğal yaşam merkezinin de kapılarını açıyor. Toplam 11 bloktan oluşacak yaşam merkezi 88 daireden oluşuyor.

Gaziantep'te Erikçe Park Konakları ile modern ve lüks yapılar sunan BRK Yapı, ayrıca doğal yaşam merkezinin de kapılarını açıyor. Toplam 11 bloktan oluşacak yaşam merkezi 88 daireden oluşuyor. İnşaat projesinin sonbahara doğru teslim edileceğini söyleyen BRK Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ebuzer Güneş, “Projemizin temellerini 2015 yılında attık. Kısa zaman içerisinde teslim etmeyi planladığımız projemiz konak tarzı bir yapı şeklinde inşa ediliyor. Toplam 11 blok ve 88 daireden oluşmakta ve her katta iki daire olacak. Bu projemiz ile ilgili çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Toplamda 25 bin 350 metrekare arazi üzerine yapılmaktadır. Çağın gerektirdiği modern ve teknolojik argümanları kullanarak ultra lüks konaklar yapıyoruz. Hamam, sauna, fitness salonu, tenis kortları, sinema salonu, market, kafe, kreş olmak üzere bütün sosyal donatılarımız olacak. Ayrıca bütün blokların altı garaj olacak şekilde, her daireye üç tane garaj verilecek ve bütün araçların yer altında olacağı bir otopark çalışmamız olacak. Projemiz orman içerisinde olmasına rağmen sitenin yaklaşık yüzde 70’e yakını yeşil alan olacak. Bu projede merkezi klima sistemi, yerden ısıtma sistemi, özel çatı tasarımı, özel dış cephe tasarımı, akıllı bina otomasyonu gibi lüks bir yaşam alanı yapıyoruz” dedi.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin değişik şehirlerinde başta konut ve hastane olmak üzere çeşitli yapılar ürettiklerini belirten Güneş, “Firmamız 2000 yılında kuruldu ve 2006 yılından bu yana inşaat yapıyoruz. İlk projemiz Adıyaman’da 15 bin metrekare alan üzerine yapılmış olan ve 173 yataklı özel bir hastaneydi. Her kesime hitap eden projeler yapıyoruz. Gaziantep’te ilk projemiz ise İbrahimli’de 10 dairelik bir proje oldu. Bu projenin 2010 yılında temelini atıp 2011 yılında teslim ettik. Yine Gaziantep Akkent’teki projemiz ise 52 daire ve 19 dükkandan oluşmaktadır. Bu projenin ise 2013 Haziran ayında temelini atıp 2015 Mayıs ayında teslim ettik” diye konuştu.

Yenilikçi bir vizyona sahip olduklarını ve müşteri odaklı bir yaklaşımı benimsediklerini dile getiren Güneş, “Bundan sonraki projelerimizde Avrupa veya İstanbul’da yapılan projeleri memleketimize getirmeyi düşünüyoruz. Proje konusunda oldukça seçiciyiz. Müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek ve müşteri beklentilerini en yüksek düzeyde karşılamak için müşteri odaklı bir yaklaşım benimsiyoruz” dedi.

İnşaat sektörü hakkında genel bir değerlendirme yapan Güneş, “Son yıllarda inşaat sektöründe bir yavaşlama var, biz Gaziantep olarak coğrafi konumumuz sebebiyle bundan daha fazla etkileniyoruz. Suriye ve Kuzey Irak’ta yaşanan olaylar sektörümüzü olumsuz yönde etkiledi. Bu olaylar durulduğunda inşaat sektörünün tekrar canlanacağını düşünüyoruz. Öncelikle sektörün kendi içinde dengeye oturması lazım” açıklamasında bulundu.