Ana Menü

Boytorun Architects, Mercedes-Benz Gelecek Otomotiv Vadipark Showroom’una imza attı

Boytorun Architects, Vadipark’ta yer alan Mercedes-Benz Gelecek Otomotiv Vadipark Showroom’da kullandığı gelişmiş teknolojik uygulamalarla müşterilerin kendi araçlarını tasarlamalarını sağlayarak, satın alma eylemini özgün ve kişiselleştirilmiş bir deneyime dönüştürüyor.

Mimar Yudum Boytorun ve Mimar Semih Boytorun’un kurucusu olduğu Boytorun Architects tasarımı, İstanbul Kağıthane’de konumlanan Mercedes-Benz Gelecek Otomotiv Vadipark Showroom ve Servis Binası, “Mükemmel Müşteri Deneyimi”ni sağlamak için teknolojinin son yenilikleri ile donatıldı.

Vadipark’ta aracın başına gitmeden, müşterilere araç içi ve araç çevresi deneyimi yaşatmak adına, dijital ekranlar, tabletler ve sanal gerçeklik çözümlerini tasarıma entegre eden Boytorun Architects, müşterinin aracını kendine özel tasarlamasına imkan vermek için konfigüratörler kullandı. Böylece ziyaretçilerin aracını kendisinin oluşturabilmesi ve araca ait teknik detay ve fiyat bilgisine saniyeler içinde ulaşabilmeleri sağlandı.

Diğer araç showroomlarından farklı olarak, 10.5 metrelik tavan yüksekliğiyle özgün bir tasarıma sahip bayide, üzerinde araçların sergilendiği 65 metrelik bir spiral rampa kullanan Boytorun Architects Kurucu Ortağı Semih Boytorun’a göre bu rampa hem mekana bir tasarım objesi ve sergileme alanı olarak değer katıyor, hem de kesintisiz sergileme deneyimi açısından müşterinin zemin kattan birinci kata ulaşırken rampanın üzerinde bulunan araçları incelemesine imkan tanıyor. 

Cephenin önüne asılan derin saçak sayesinde araçların müşteriye verilmeden önce dış hava şartlarından etkilenmeden bekleyebileceği bir alan yaratan Boytorun Architects, bu saçak sayesinde eğimli güneş ışığının showrooma direkt girmesini engelleyerek yansımalar ile kontrollü bir şekilde iç mekana ulaşması da sağladı. Showroom tavanında ışığın showroomun arka kısımlarına da girmesini sağlayan yırtıklar açan mimarlar, mekanda gün ışığından maksimum ölçüde faydalanılmasına olanak verdi.

Bekleme salonunun yanına kitap okuma köşesi, çok geniş aksesuar ve butik alanı ile çocuklar için kapsamlı simülasyon cihazlarının yer aldığı eğlence alanı ekleyen Boytorun Architects, bu ilave fonksiyonlar ile otomobil satın alma deneyimini müşteri açısından daha keyifli hale getirmeye odaklandı. Mimarlar, iç mekan aydınlatma armatürlerinde led teknolojisi kullanarak enerji sarfiyatı minimuma indirdi.