Ana Menü

Bien’in yeni koleksiyonları UNICERA’da beğeni topladı

Bien, 2019 yılına ait en yeni ve sıra dışı koleksiyonları ile ziyaretçilerin beğenisini topladı. 5-9 Şubat tarihinde CNR Expo’da düzenlenen UNICERA’da Bien, ürünlerini 1037 m2’lik alanda tanıttı.

Bien, Yeşilköy CNR Expo’da düzenlenen UNICERA İstanbul Se­ra­mik Ban­yo Mut­fak Fuarı’n­da, 60’ın üzerinde seramik koleksiyonu ve 10’un üzerinde seramik sağlık gereçleri (SSG) ve armatür serileriyle bu serilerin tamamlayıcılarını ilk kez görücüye çıkardı. Ye­ni ta­sa­rım­larını bin 37 metrekare büyüklüğündeki standında tanıtan Bien, iddialı tasarımlarıyla büyük beğeni topladı.

 

Oversize ürünler ve tasarımlar

Fuar süresince yoğun ilgi gören Bien standında ön planda oversize dediğimiz 120x180 santimetre, 60x180 santimetre 120x120 santimetre, 100x100 santimetre ebadındaki yeni koleksiyonlar yer aldı. Ayrıca bu yıl üretime başladığı 30x90 santimetre ebatlı ürünlerini ve daha önceden ürettiği 40x120 santimetre ebadındaki ürün grubuna eklediği yeni koleksiyonlarını fuarda sergiledi.

Bien’in banyo grubunda SSG yeni serilerinde yer alan Moly, Shine ve Vohka Serileri de tasarımlarıyla dikkat çekti. Bien’in armatür serilerinin tamamının tanıtıldığı platformda armatür ürün gamına 2019 yılında ilave edilen altı yeni seri de yine ilk kez görücüye çıktı.

 

“İhracat payımızı yüzde 50’nin üzerine çıkaracağız”

Yeni ürünler ve son trendler hakkında bilgi veren Bien Seramik Genel Müdürü Metin Savcı, “Bu fuarda da oversize dediğimiz ve ünlü birkaç üreticinin üretebildiği büyük ebat porselen karolarımızı tanıttık. Ayrıca ilk kez bu yıl ürettiğimiz 30x180 santimetre ebadındaki ürünlerimizi sergiledik. 30x180 santimetre yurt dışında beğenilen ve tercih edilen bir ebat. Tasarım ve ürün geliştirmede 15 kişilik bir ekibimiz var. Bu ekiple İtalya’dan İspanya’ya tüm dünya trendlerini yakından takip ediyoruz. İlk kez bu fuarda tanıttığımız 60’ın üzerinde yeni ürünümüz var” dedi.

Bu yıl en çok tercih edilecek ürünün 30x90 santimetre ebadı olacağını söyleyen Savcı, 100x100 santimetre ebadındaki koleksiyonlarını yurt içinde ve yurt dışında ticari bir ebat olarak değerlendirdi. Savcı, 120x120 santimetre ve 120x180 santimetre ebadındaki ürünlerin turizm yatırımlarında, iş yeri yatırımlarında ve AVM’lerde çok rahat kullanılabilecek ürünler olduğunu sözlerine ekledi.

Yurt dışında 70 ülkede 100’ün üzerinde müşterimize ürün gönderiyoruz diyen Savcı, “Avrupa, Amerika, Kanada, İsrail ve Balkan ülkelerine ürünlerimizi satıyoruz. Şu an ihracat oranımız yüzde 50. Önümüzdeki dönemde de ihracata ağırlık vereceğiz. İhracat payımızı yüzde 50’lerden daha yukarılara çıkarmayı hedefliyoruz’’ dedi.

 

“Vokha serimizi oldukça ilgi gördü”

Bien Banyo Grubu’nun Genel Müdürü Hakan Günderen, gruptaki yenilikleri şöyle anlattı:  "Fuarda SSG alanında üç yeni seri ve bir bağımsız lavabo serisi, armatür grubunda ise altı yeni seri ve bu serilerin tamamlayıcılarını tanıttık. UNICERA her yıl önemi gittikçe artan bir platform. Özellikle ihracat pazarımızı büyütmek ve yeni müşteriler elde etmek için bu alanı daha aktif kullanmaya çalışıyoruz” dedi.