Ana Menü

Bien, Samsun'da seramik ustalarıyla buluştu

Seramik sektörünün önemli oyuncularından Bien, geçen hafta Samsun’da ustalarıyla buluştu. Bien’in Samsun Bayisi Kutluser ile ortak düzenlediği eğitim semineri 27 Haziran’da Amisos Otel’de gerçekleşti. Seminere 150’nin üzerinde seramik ustası katıldı.

Bien, ustalarını yeni ürünler ve uygulamalar konusunda eğitmek amacıyla seminerler düzenlemeye devam ediyor. İş kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırmayı hedefleyen Bien, seminerler aracılığıyla ustalarla iletişim kurma olanağı da yaratıyor. Bien’in mart ayından bu yana düzenlediği seminerlerin bir yenisi 27 Haziran’da Samsun’da gerçekleşti. Uzun yıllardır birçok şehirde usta seminerleri organize eden Bien, 2019 yılında usta seminerlerine daha da ağırlık verdi. Samsun’da düzenlenen seminer yılbaşından bu yana gerçekleştirilen 12’nci seminer oldu.

Bien’in, Kutluser Bayisi ile ortak düzenlediği eğitim programında ustalar yeni ürünler ve ürünlerin özellikleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi oldu.

Bien’in Teknik Hizmetler Şefi Cenk Senotay’ın ve Bien Fix Müşteri İlişkileri Yöneticisi Begüm İmal’in hazırladığı sunumlarla gerçekleşen seminerlerde, Bien’in üretim tesisleri ve ürünlerinin anlatıldığı tanıtım filmi de gösterildi.

Bien Teknik Hizmetler Şefi Cenk Senotay, “Ustalar seramik seçmeye çalışan müşterileri yönlendirme konusunda çok etkili. Ustalara ürünlerimizi ne kadar iyi anlatıp onlara ürünleri döşerken hangi konulara dikkat etmeleri gerektiğini belirttiğimizde, işçilik kaliteleri de yükseliyor. Mekanlar daha şık oluyor ve müşteri memnuniyeti de aynı oranda artıyor” dedi.

Yönlendirme ve iyi işçilik işin yüzde 50’si

Senotay, “Hangi koşullarda, hangi zeminlerde, hangi ürünün kullanılması gerektiği, dış mekan, iç mekan, ortam ve hava koşullarının göz önünde bulundurulması gerektiği, doğru yönlendirmenin ana unsurları. Müşteri memnuniyeti markamız adına çok değerli. Bir alan seramik ile kaplandığında, yani yeni bir yaşam alanı oluşturulduğunda; burada tasarımın ve ürünün kalitesi yüzde 50 oranında önemli ise geri kalan yüzde 50’lik kısım da iyi bir işçiliktir” diye konuştu.

Bien’in yeni Yapı Kimyasalları Ürünü Fix’in de tanıtıldığı seminerlerde Bien Fix Müşteri İlişkileri Yöneticisi Begüm İmal, seramik yapıştırıcıları ve uygulamaları hakkında ustaları bilgilendirdi.

Bien Bölge Satış Müdürleri’nin de katıldıkları seminerde düzenlenen çekilişte ustalara profesyonel seramik kesme makinesi hediye edildi. Ürünler, ürün özellikleri ve uygulamalar hakkında detaylı bilgiler içeren eğitim programında ustalar sorularına yanıt aldı, isteklerini ve önerilerini aktardılar.