Ana Menü

Beyttürk ile Katarlı Retaj arasında dev iş birliği

Körfez ülkelerinin büyük turizm yatırımcılarından biri olan Katar menşeili Retaj Group ile Beyttürk arasında dev bir iş birliği anlaşması imzalandı. Katar Kraliyet ailesine bağlı Retaj Group ile Beyttürk arasındaki işbirliği anlaşması birçok alanda Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunacak.

Bugün başta Körfez ülkeleri olmak üzere Türkiye’nin Orta Doğu’da bilenen en büyük konut markalarından biri haline gelen, Yalova ve çevresinde gayrimenkul projeleri üreterek Irak, Ürdün, Suriye, Dubai, BAE, Katar, Bahreyn veya Lübnan gibi çok sayıda Körfez ülkesi tarafından konut alımında tercih edilen bir inşaat markası olan Beyttürk ile dünyanın önemli otel yatırımcılarından Katar Kraliyet ailesine bağlı Retaj Group arasında geçtiğimiz günlerde Katar’da dev bir işbirliği anlaşması imzalandı.

Katar ile Türkiye arasındaki siyasi ve ekonomik gelişmeye bir yenisinin daha eklendiğini belirten DEİK Türk Yemen İş Konseyi Başkanı ve Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, “Geçen yıl Katar ile diplomatik ilişkilerimizin 45'inci yılını kutladık. Böyle bir dönemde işbirliğimizin ulaştığı seviyeden gurur duyuyoruz. Katarlı Retaj Group ile Beyttürk arasında ki işbirliği anlaşması birçok alanda Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunacak” dedi.

“Beş yıl içerisinde 100 milyon dolarlık bir işlem hacmine ve 250 binin üzerinde turiste ulaşmayı hedefliyoruz”

Muhammet Uğurcan Barman, yapılan anlaşma kapsamında Retaj Group’un Beyttürk’ün 750 adet bitmiş konutlarının rezidans işletmesini gerçekleştireceğini ve 5 yıl içerisinde 100 milyon dolarlık bir işlem hacmine ve 250 binin üzerinde turiste ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Beyttürk’ün Türkiye’yi Körfez ülkelerinde çok başarılı bir şekilde temsil ettiğini belirten Muhammet Uğurcan Barman, şunları dile getirdi:

“Beyttürk olarak Retaj Group ile imzalamış olduğumuz bu iş birliği anlaşmasını çok önemli buluyoruz. Daha önce ki yıllarda Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinden önemli firmalar ile de çeşitli alanlarda anlaşmalar imzalayarak bu ülkelerden önemli yatırımcıları ülkemize kazandırdık. Amacımız çok daha fazla yatırımcıyı ülkemize kazandırmak ve dünya gayrimenkul yatırımından daha fazla pay almaktır.”