Ana Menü

Baymak E.Sybox Hidrofor, performansı ve sessizliğiyle dikkat çekiyor

Alanında dünyanın en gelişmiş sistemine sahip, IF Ödüllü E.sybox, minimum enerji tüketimiyle maksimum verimlilik sağlıyor. Ergonomik tasarımı ile yer kaplamayan ve pazarda kategorinin tek ürünü olan E.sybox hidroforun en önemli özelliklerinden biri ise fısıltı kadar sessiz çalışması.

Ergonomik hidrofor sistemi E.sybox, özgün kompakt İtalyan tasarımıyla yer tasarrufu sağlarken, minimum enerji tüketimiyle maksimum verimlilik elde ediyor. DAB güvencesiyle üretilen ve dünyanın farklı ülkelerinde büyük projelerin tercihi olan E.sybox, Baymak çatısı altında Türkiye’de yaygınlığını arttırıyor. 

Klasik hidroforların aksine kullanım ve tüketici ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan E.sybox, su soğutmalı bir pompaya ve entegre frekans invertörüne sahip. Cihaz suyun donup hidrofora zarar vermesini önlemek için sıcaklık sensörü ile donatıldı. İçindeki su sıcaklığı 5 °C derecenin altına düştüğü anda pompayı düşük devirde çalıştırarak içindeki suyun donmasını engelliyor. Dahili akış sensörü ise susuz çalışmaya karşı koruyor. 

Fısıltı kadar sessiz

E.sybox hidroforların yeni, su soğutmalı motoru korozyona karşı dayanıklı ve soğutucu fana ihtiyaç duymuyor. Bu özelliğiyle eski tarz hidroforlara göre daha az gürültü kirliliği yaratıyor. Standart kullanımda 45 dB gibi çok düşük ses seviyesine sahip olan E.sybox, kazan dairelerine yapılan ses yalıtımı maliyetini de ortadan kaldırıyor.

En iyi tasarım ödülünün sahibi

E.sybox, çevreye etkisi, ergonomik tasarımı ve işlevselliğiyle eski tarz hidrofor sistemleriyle karşılaştırıldığında boyut olarak en az yüzde 30 yer tasarrufu sağlıyor. Ergonomik tasarımı ile montaj yapılacak yerin durumuna göre tesisata yatay ve dikey olarak bağlanabilen E.sybox’ın bir diğer özelliği ise duvara asılabilmesi. Bu özellikleriyle benzerlerinden ayrılan E.sybox,  tasarım alanında dünyanın en prestijli ödül kuruluşu olan IF Desing tarafından verilen en iyi tasarım ödülünün de sahibi oldu (2013).

Montajı ve bakımı kolay

Tasarlanırken montaj ve bakım kolaylığı ile tüketici konforunun ön planda tutulduğu E.sybox, sisteme entegre bir şekilde 2 litrelik genleşme tankını içerisinde barındırdığından ek bir ürüne ihtiyaç duymuyor. Genleşme tankının eski tarz hidrofor sistemlerine göre bir başka avantajı da bakım gerektirmiyor.

Her bir parçanın maksimum verim hedefiyle geliştirildiği inverter teknolojisi ile donatılmış, entegre elektronik sistemi sahip E.sybox, bu sayede su ihtiyacına göre devreye giriyor. E.sybox ile su kullanımı başladığında su basıncında ani yükselme ve düşüşler olmamasının yanı sıra ayarlanan basınç, kullanımı artsa da azalsa da aynı düzeyde kalıyor. Böylece tesisatta ani basınç yükselmesinden dolayı ses ve vuruntu olmadığından her seferinde düşük devirle devreye girerek daha az enerji harcıyor, sürekli yüksek devirde dönmediğinden mekanik ömrü de uzuyor.