Ana Menü

Batı Anadolu Grubu çalışanlarının çocukları iş güvenliğine dikkat çekiyor

Batı Anadolu Grubu, Dünya İş Güvenliği ve Sağlığı Günü kapsamında “Çocuklarla İş Güvenliği” projesini başlattı. Çalışanlar ve tedarikçilerin iş sağlığı ve güvenliğine olan duyarlılıklarını arttırmak, santrallerdeki iş kazalarını azaltmak, diğer firmalara örnek olmak ve bu önemi aşılamak amacıyla başlatılan projedeki başroller çalışan çocuklarının.

Çalışanların, çocuklarını iş yerinde görmelerinin onları daha dikkatli ve duyarlı davranmaya sevk etmesinin amaçlandığı proje kapsamında iş güvenliği ve sağlığı temalı panolar oluşturuldu. Ebeveynlerinin yerine geçen çalışan çocukları, günlük iş rutininde ne gibi tehlikelerin beklendiği ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini gösteren kompozisyonlarda rol aldı. Çalışma kapsamında ebeveynlerinin çocukların varlığını yanlarında hissederek iş güvenliği ve sağlığı farkındalığının oluşturulması amaçlanıyor. Tesisin çeşitli konumlarına yerleştirilen panolarla iş kazalarının azaltılması dikkat çekiliyor.

 

“Çocuklarla İş Güvenliği” projesiyle sektördeki firmaların da dikkatini çekmeyi hedefleyen Batı Anadolu Grubu, iş güvenliği ve sağlığı kapsamında gerçekleştirdikleri bu tarz çalışmalarla sektörde farkındalık yaratmayı istiyor.