Ana Menü

Aydın Karlı: Ürün gamımız yerli makina sektörü açısından önemli bir güç

MST İş ve Tarım Makinaları Genel Müdür Yardımcısı Aydın Karlı, 30 ton ve 22 ton sınıfında iki ekskavatörü Gaziantep’teki tesislerde ürettiklerini anımsatarak, “Yerli üretim güçlü ekonomi demektir. MST markası ile ürettiğimiz ürünler, yerli makine sektörüne değer katmaktadır” diye konuştu.

Sanko Holding şirketlerinden MST İş ve Tarım Makinaları, kendi tesislerinde ürettiği 6 Plus serisi kazıcı yükleyici, mini ekskavatör, yenilediği teleskobik yükleyici ve bu yıl üretimine başladığı 30 ton ekskavatörü görücüye çıkardı.

MST İş ve Tarım Makinaları Genel Müdür Yardımcısı Aydın Karlı, 30 ton ve 22 ton sınıfında iki ekskavatörü Gaziantep’teki tesislerde ürettiklerini anımsatarak, “Yerli üretim güçlü ekonomi demektir. MST markası ile ürettiğimiz ürünler, yerli makine sektörüne değer katmaktadır” diye konuştu.

Bu yıl üretimine başladıkları ekskavatörün geliştirilmesi sırasında, motor seçiminden hidrolik sisteme kadar tüm komponentlerin “en iyilerden” seçildiğini kaydeden Karlı, “Kabin konforu ve ergonomi açısından kullanıcıya sınıfının en iyi deneyimini yaşatmayı hedefliyoruz. Operatörlerimize, en zor koşullarda bile güvenli bir çalışma ortamı sağlayarak çalışması için özenle tasarladığımız kabin yapımızla uzun ve yorucu çalışmalarda sağlıklı bir çalışma ortamı sunmaktayız” dedi. MST paletli ekskavatörleri geliştirirken, sektörün ve müşterinin ihtiyaçlarını dikkate aldıklarını vurgulayan Karlı, şöyle devam etti:

“Bom, arm, kepçe, yürüyüş takımları, alt ve üst şasi olmak üzere tüm konstrüksiyonlar ağır hizmet tipi olarak üretiliyor. Uzun paletler, makinelere çalışabileceği geniş bir platform sağlıyor ve aynı zamanda zemin basıncını dağıtarak makinenin ömrünü uzatıyor ve dengeli bir operasyon sağlıyor. Hem M300 LC hem de M220 LC modellerinde kısa arm seçenekleri ve buna bağlı değişik kapasitede kova seçeneği var. Bu sayede müşteriler ihtiyaçları doğrultusunda makine kombinasyonları oluşturabiliyorlar. ST 52 çelikten üretilen yüksek mukavemetli kovalarda sürtünmeye maruz kalan yüzeylerde ise Hardox çelik tercih ediliyor.” Kazıcı yükleyicilerde konforlu kabinler Yeni 6 Plus Serisi kazıcı yükleyicilerin müşteriler tarafından yoğun ilgi gördüğünün altını çizen Karlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“MST 6 Plus kazıcı yükleyicilerde operatörün konforu ve ihtiyaçları düşünülerek geliştirilen yeni kabin tasarımına artı olarak yenilenmiş klima ve kalorifer sistemi bulunmaktadır. Bu sayede sıcak ve soğuk havalarda kabin içerisindeki ısı operatörün istediği dereceye getirilebiliyor. Operatör konforunun yüksek seviyede hissedilebilmesi için standart donanım olarak sunulan havalı süspansiyonlu operatör koltuğu, uzun ve yorucu çalışma sürelerinin operatör üzerindeki olumsuz etkileri en aza indiriliyor.”

MST’nin, Türkiye’nin tek yerli mini ekskavatör üreticisi olduğuna dikkat çeken Karlı, 1.6 ton ile 5.5 ton arasında beş ayrı modelde mini ekskavatörünü farklı ataşman seçenekleri ile müşterilerine sunduklarını sözlerine ekledi.