Ana Menü

Atışkan Yapı, üretiminin yüzde 25'ini ihraç ediyor

İnşaat sektörüne geniş ürün yelpazesiyle hizmet verdiklerini söyleyen Atışkan Yapı Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Emre Atışkan, Eskişehir ve ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak amacıyla yatırıma yöneldiklerini belirtti.

Temelleri 1997 yılında atılan ve 1999 Ocak ayında faaliyete geçen toz alçı fabrikasıyla üretime başlayan Atışkan Yapı Ürünleri, bugün toz alçı, alçı plaka, yapı kimyasalları, asma tavan plakası, bitümlü su yalıtım membranı üretimi, kullanıma hazır macun ürün grupları ve kalsit kırma ve eleme tesisleri ile beş ayrı fabrikada üretim gerçekleştiriyor. İnşaat sektörüne geniş ürün yelpazesiyle hizmet verdiklerini söyleyen Atışkan Yapı Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Emre Atışkan, Eskişehir ve ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak amacıyla yatırıma yöneldiklerini belirtti.

Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları sonucunda sektöre çözüm sunan yeni ürünler geliştirdiklerini açıklayan Atışkan, üretimlerinin yüzde 25’ini ihraç ettiklerinin altını çizdi. Markalaşmaya önem veren firma, ürünlerini; Atser, Tavpan, Artıpan, Masterjet7, Shieldex, Readymix ve Betontak isimleriyle müşterilerine ulaştırıyor. Üretim sürecinin her aşamasının kontrolü ile üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağladıklarını ifade eden Atışkan, yapılan her işin ilk seferinde ve sürekli doğru olarak yapılması ile kalite ve verimlilik hedeflediklerini vurguladı. Bu amaçla dört adet kalite kontrol laboratuarıyla hizmet verdiklerine dikkat çeken Atışkan, “Her geçen gün büyüyen ve gelişen Ar-Ge laboratuarlarımızda ürün geliştirme ve iyileştirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Müşteri odaklı, topluma karşı sorumlu, çevre ve insan sağlığını korumayı ve yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen teknolojinin sağladığı tüm yeniliklerden yararlanarak; sürekli gelişen ve güvene dayalı anlayışımızla hep daha iyiye ulaşabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Yapı kimyasallarına yönelik yüksek yapışma dayanımına sahip, rahat uygulanabilen, zaman ve işçilikten tasarruf sağlayan ürünler ürettiklerini aktaran Atışkan, “Yapı kimyasalları alanında yenilikçi ürünler sunuyoruz. Bu sektöre yönelik seramik fayans yapıştırma harcı, granit seramik yapıştırma harcı, gazbeton yapıştırma harcı, derz dolgu harcı, ısı yalıtım levha yapıştırma harcı ile ısı yalıtım yapıştırma ve sıva harcı üretiyoruz. Üretimlerimizin yüzde 25’ini ihracata kanalize ediyoruz. Son dönemde ihracat çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Orta vadede ihracatımızı daha da artırmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 200 kişilik istihdamla kararlı bir büyüme izleyerek katma değeri yüksek, yenilikçi ürünleri pazara sunmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Çevre ve iş sağlığı güvenliği konularına büyük önem verdiklerini söyleyen Atışkan, üretim tesislerinde ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001.2007 standartlarını sürdürdüklerini ifade etti. Almış oldukları bu uluslararası sertifikaların bu konulara gösterdikleri duyarlılığın kanıtı olduğunu belirten Atışkan, ürünlerinin çevreye olan duyarlılığının tespiti amacı ile uluslararası belge olan Greenguard sertifikasına başvurdukları bilgisini verdi.

Atışkan, Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği (BİTÜDER) ve Türkiye Alçı Üreticileri Derneği (ALÇIDER) üyesi olduklarını da sözlerine ekledi.