Ana Menü

Asrın Konakları Marina, 1 milyon 600 bin TL’den satışta

Kuran Yapı Endüstri Ltd. Şti. Asrın markasıyla tek çatı altında topladığı projelerinden Asrın Konakları Marina, yapılan basın toplantısıyla tanıtıldı.

GAMZE ÇALIŞKAN

Kuran Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kuran, West İstanbul Marina İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Zdzislaw Janik ve Avşar Film’in sahibi Şükrü Avşar’ın katıldığı toplantı Şoray Uzun’un moderatörlüğünde gerçekleşti. Toplantı’da Beylikdüzü’nün tek marina bölgesi olan Yakuplu’da yer alan Asrın Konakları Marina Projesi ile bölgenin yatırım öncelikleri ve avantajları değerlendirildi. Kuran Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kuran toplantıda, 'Avcılar'dan Büyükçekmece’ye kadar uzanan sahil şeridindeki denize sıfır tek imarlı ve iskanlı villa projesinin Asrın Konakları Marina olduğunu belirtti. Kuran, A Plus malzeme ile inşa edilen 21 müstakil, 24 ikiz ve 12 ters dubleks olmak üzere üç farklı villa tipi ile toplamda 57 akıllı villanın bulunduğu Asrın Konakları Marina’nın tamamının bitmiş olarak haziran ayında satışa çıkacağını açıkladı. İstanbul’un yeni yaşam merkezi Yakuplu Marina’da yer alan ve Kuran Yapı Endüstri Ltd. Şti.  tarafından 23 bin metre kare alana kurulu; modern ve konforlu villaları, farklı aktivite alanları ile Asrın Konakları Marina sakinlerine şehrin merkezinde kendilerini Bodrum’da hissettirecek bir yaşam vaad ediyor. Marina’dan, alışveriş merkezine, restoran ve çocuk oyun alanına kadar pek çok aktivitenin bir arada sunulduğu yeni bir yaşam alanı sakinleriyle buluşmayı bekliyor. Proje, E-5 ve Tem bağlantı yoluna 7 dakika, havalimanına 15, Avrupa Yakası’nın en büyük AVM’lerine 4 dakika uzaklıkta olan bulunuyor. İstanbul'un yeni marina bölgesi Yakuplu West İstanbul Marina’da tekne sahiplerine teknelerini marinaya bırakıp sahilden üç dakikada evlerine yürüme imkanı sağlıyor. 

Kuran, Kuran Şirketler Topluluğunun iştiraki olan Kuran İnşaat’in 29 yıldır kendi öz sermeyesi ile iki yüz milyon dolar yatırım rakamıyla toplamda 508 bin metrekare inşaat alanını faaliyete geçirdiklerini belirtti. Konut projelerini tamamladıktan sonra satışa çıkarttıklarını ve bu yaklaşımı sürdüreceklerini belirten Kuran, Asrın Projeleri’ne bu yıl Maslak’ta Büyükdere Caddesi’nde 40 bin metrekare ofis projesi, Dolapdere’de ana cadde üzerinde 10 bin metrekare ofis projesi ve konut projelerinin de ekleneceğini kaydetti.

“Değer artışının yüzde 50 olacağını tahmin ediyoruz”

Kuran, yüzde 72,50 yeşil alan olan Asrın Konakları Marina projesinin net burüt farkının yüzde 18 olduğunun önemle altını çizdi. 200 metrekareden 420 metrekareye kadar üç tip villalardan oluşan Asrın Konakları Marina’nın satış fiyat aralığının da 1 milyon 600 ile 3 milyon 200 bin TL arasında değiştiğini belirtti. Peşin fiyatına 30 ay faizsiz taksit seçeneği ile ödeme avantajı olduğunu ifade etti. Marina’nın ve etrafındaki bölgenin tamamlanmasıyla ciddi bir şekilde hareketlenmesi ve projenin yaşanır bir hale gelmesi ile bir sene içerisinde yatırımcıya projenin tahmini değer artışının yüzde 50 civarında olacağını söyledi. Proje, hem metropol hayatını hemde marinalı bir sahil kasabasında akıllı, keyifli ve kazançlı bir yatırımda yaşama fırsatı sunuyor.

“Güvenli ve akıllı bir ortam sağlıyoruz”

İki güvenlik noktası ve toplamda 81 kamera ile güvenliğin ön planda tutulduğu Asrın Konakları Marina, akıllı ev sistemi ile inşa edildi. Doğalgaz kesme, su kesme, merkezi enerji kesme, hareket detektörü ile alarm kontrolü ve görüntülü intercom özellikleri ile uzaktan kontrolün yanı sıra akıllı ev sistemine birçok özellik eklenebiliyor. Akıllı ev sisteminin hareketli tableti ile evden çıkmadan komşularla görüntülü ve sesli görüşüp, bahçede barbekü yaparken çocukların veya misafirlerin havuzda mı, parkta mı yoksa tenis kulübünün kafeteryasında mı olduğu ortak alan kameralarına bağlanıp izlenebiliyor.