Ana Menü

Askaynak’tan örtülü kaynak elektrodu: Kobatek 328

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, kalın kesitli parçaların çok pasolu kaynak dikişleri ile birleştirilmesi için uygun bir elektrot metali sunuyor: Kobatek 328. Çelik kaynağında iyi sonuçlar veren örtülü kaynak elektrodu Kobatek 328, tavan ve dikey pozisyonlar dahil tüm pozisyonlarda kullanım kolaylığı sağlıyor.

Ürünlerinin teknolojik özellikleri ve yüksek kalitesi ile dikkat çeken Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, zorlu kaynak işlemlerinde dahi iyi sonuç elde etmek isteyen kaynak ustalarının beklentilerini karşılıyor. Çeliklerin kaynağı için örtülü kaynak elektrotu Kobatek 328, kalın kesitli parçaların çok pasolu kaynak dikişleri ile birleştirilmesi için uygun bir çözüm sunuyor.

Tavan (4G/PE) ve dikey (3G/PF, 5G/PH) pozisyonlar dahil her pozisyonda kullanılabilen bazik karakterli bir örtülü elektrod olan Kobatek 328; kaynak kabiliyeti, mekanik dayanım, çatlama direnci ve sıcaklık dayanım gibi alanlarda üstün performans sergiliyor. Ni esaslı, Cr-Mo-Nb alaşımlı ve östenitik yapıya sahip Kobatek 328, benzemez metallerin, nikel alaşımların (Inconel 600, Incoloy 800, Hastelloy, Nichrome), yüzde 5-9 nikelli çeliklerin ve bakır alaşımların birleştirme ve dolgu kaynağında iyi sonuç veriyor. Gost ve Tsek uygunluk sertifikalarıyla üretilen Kobatek 328; çok yüksek çalışma sıcaklıklarında (maks. 1200°C) oksitlenme, karbürlenme, korozyon (tanelerarası korozyon, pitting, gerilim korozyonu, çatlak korozyonu) ve sıcak çatlamaya karşı yüksek direnç gösteriyor.

Pres döküm kalıplarının gövdeleri, eşanjörler, şiddetli titreşim altında çalışan parçalar, sarsak elekler ve mobilyalı değirmen aynalarında kullanılabilen Kobatek 328; döner fırın ring ve galelerinin onarımı, çimento değirmeni fener dişlisi ve aynalarındaki çatlakların onarımı, soğuğa ve sıcağa dayanıklı çeliklerin birleştirilmesi, sıcak dövme kalıplarına sert dolgu öncesi uygulanan tampon işlemleri, benzer olmayan, kaynağı zor çeliklerin birleştirilmesi, çatlamaya karşı yüksek dayanım istenen ve kaynağı çok zor olan alaşımlı çeliklerin ve/veya çok kalın kesitli çeliklerin birleştirme kaynağı, iş makinaları bom kaynağı ve fener dişlisi kaynağında sektör profesyonelleri tarafından tercih ediliyor.