Ana Menü

Artaş İnşaat, 10 projesiyle Katar'da

İnşaat sektörünün önde gelen ve aktif firmalarından Artaş İnşaat, Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen Expo Turkey By Qatar Fuarı’nda yerini aldı. Körfezli yatırımcılarla buluşan Artaş İnşaat, devam eden altı projesi ve yıl içinde başlamayı planladığı dört proje kapsamında 6 bin 631 konut ile 550 bin metrekarelik ofis ve ticari alanın tanıtımını yapıyor.

Artaş İnşaat, fuarın ilk günü Katar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mohammed Bin Ahmed Bin Towar’ı ağırladı. Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya’nın eşlik ettiği ziyarette Mohammed Bin Ahmed Bin Towar’a devam eden ve başlayacak projelerle ilgili bilgiler aktarıldı.

Expo Turkey By Qatar Fuarı’na katılımda öncelikli amaçlarının Türkiye’nin potansiyelini ve Türk inşaat sektörünün gücünü Körfezli yatırımcılara tanıtmak olduğunu belirten Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya; “Katar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının standımızı ziyaretinden büyük  memnuniyet duyduk. Katar’da proje geliştirme noktasında teklif gelirse memnuniyetle değerlendiririz. Katar ile Türkiye arasında çok güçlü ilişkiler var. İki ülke arasındaki iletişime, diyaloğa güvenimiz tam. Uluslararası alanda yatırımcıları bir araya getiren fuarların ülkemizin ve sektörümüzün tanıtılması açısından büyük avantajı var. Bilhassa gayrimenkul yatırımı noktasında yabancı yatırımcıların Türkiye gayrimenkullerine olan talebi de bu fuarlarda aktif şekilde yer almamız gerektiğinin önemli bir göstergesi. Artaş İnşaat olarak biz de Körfezli yatırımcılara ülkemizin ve projelerimizin tanıtımı noktasında çalışmalar yapıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda katıldığımız Dubai Cityscape Fuarında bölgedeki yatırımcıların ilgisinden gayet memnun kalmıştık. Körfez bölgesinden Türkiye’deki gayrimenkullere ciddi anlamda bir talep geliyor. Bu talebin büyük kısmını da Katarlı yatırımcılar oluşturuyor. Bu anlamda Türkiye ve Katar yönetimlerinin girişimleriyle düzenlenen Expo Turkey By Qatar Fuarı da büyük önem taşıyor. Biz de devam eden altı projemiz ile yıl içinde başlamayı planladığımız dört projeyi Katarlı yatırımcılara tanıtmak üzere fuarda yerimizi aldık. Fuar tarihinin çok daha öncesinden bölgedeki firmalardan görüşme talepleri geldi. Şimdiden gözlemlediğimiz üzere Katarlıların ülkemize yatırım noktasında güveni tam. Fuarın, Türkiye ve Katar arasındaki ticareti daha da güçlendireceğine inanıyorum. Kısa sürede burada aldığımız izlenim de bu yönde” şeklinde konuştu.

"Katarlıların referandum sürecini yakından takip etti"

Katar hükümetinin ve Katarlı yatırımcıların Türkiye’ye ve Türklere karşı oldukça ılımlı yaklaştıklarını belirten Çetinsaya, “Başta Katar hükümeti olmak üzere Katarlı yatırımcıların bizlere yaklaşımı çok samimi. Burada hükümetimizin Katar yönetimi ile izlediği politika ve kurduğu ilişkiler çok kuvvetli. Katarlılar ekonomimizi, gayrimenkul sektörümüzü ve ülkemizdeki tüm gelişmeleri yakinen takip ediyor. Katar’da Türkiye’ye yatırım planı yapan ciddi bir kitle bulunuyor. Bu yatırımlarını şekillendirmek üzere de referandum sonuçlarımızı yakından takip ettiler. Standımızı ziyaret eden Katarlılardan referanduma ilişkin değerlendirmeler dahi duyuyoruz. Burada oluşmuş ortak bir algı ise Türkiye’nin çok hızlı bir gelişim kaydedeceği yönünde. Bu ilgi ve samimi yaklaşım bizi son derece memnun etti” dedi.