Ana Menü

Armin İnşaat, büyüme istikrarını korumaya odaklandı

Geçen yıl yapılan yeni projeler ve tamamlanan işler neticesinde cirosal büyüme anlamında bir önceki yıla göre yüzde 100 net büyüme sağlayan Armin İnşaat, bu yıl da almış oldukları projeler ile istikrarı korumayı hedefliyor.

Armin İnşaat’ın mimari tasarım, proje, uygulama ve şantiye yönetimi konularındaki uzmanlık ve deneyimlerini ortak bir zeminde buluşturmak amacıyla 2008 yılında kurulduğunu anlatan Genel Müdür Fuat Yılmazlı, “Firmamızın merkez ofisi İstanbul olmak üzere Kütahya’da da şubemiz bulunmaktadır. Her iki şehirde de inşaat projelerimiz devam etmektedir. Müşteri memnuniyeti ve iş sorumluluğunu temel prensibi olarak benimseyen Armin inşaat, tasarım ve uygulamanın ortak yürütüldüğü işlerdeki kaliteli yönetim becerisiyle her müşterinin kendine has ihtiyaçları, istekleri ve bütçesi doğrultusunda en uygun biçimde çözümler üretir, sunar ve uygular” açıklamasında bulundu.

Yıllık 100 bin metrekare inşaat kapasitesi, proje aşamasından anahtar teslim hale gelene kadar çalışan yetişmiş deneyimli kadrosu ile profesyonel yüklenici bir firma olduklarının altını çizen Yılmazlı, proje hacmine bağlantılı olarak ortalama 100 ila 200 personel aralığında istihdam sağladıklarını söyledi. Hızlı, kaliteli, güvenilir ve dürüst çalışma prensipleri ile sektörde öncü firma olup tüm taahhütlerini zamanında yerine getiren güçlülüğünü dürüstlüğünden alan nesillerce konuşulacak işler yapmayı istediklerini aktaran Yılmazlı, inşaat sektöründe üstlendiği görevlerde rakiplerinden fark yaratarak sorunsuz ve çözüm odaklı işler geliştirip sonuçlandırmak yönünde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Geçtiğimiz yıl yapılan yeni projeler ve tamamlanan işler neticesinde cirosal büyüme anlamında bir önceki yıla göre yüzde 100 net büyüme sağladıklarını, bu yıl da alınan projeler ile istikrarı korumak adına gerekli adımları attıklarına dikkat çeken Yılmazlı, “2016 yılında NG Kütahya Seramik firmasının ‘15 Temmuz Şehitleri’ fabrika inşaatı başlamış olup kaba inşaat ve çeşitli betonarme işlerinin taşeronluğunu firmamız üstlenmiştir. 2017 yılında da ciddi bir atılım yaparak İstanbul da önemli bir projenin görüşmeleri yapıldı, sözleşmesi imzalandı ve iş başı yapılmıştır. Projemizin işvereni İtibar İnşaat olup Kartal Prava projesinin 80 bin metrekarelik kaba inşaat işleridir. Armin inşaat olarak İstanbul’daki projelerimiz ağırlıklı olarak kat karşılığı işler olduğundan, Kartal Projesi ile İstanbul piyasasında yeni bir vizyon oluşturacağımızı düşünüyoruz” şeklinde konuştu. Yılmazlı, kentsel dönüşüm için ise hali hazırda devam eden ve tamamlanmış olan kentsel dönüşüm projelerinin bulunduğunu belirtti.