Ana Menü

Aluform, Orta Afrika bölgesine odaklandı

2017 yılında da sürdürülebilir büyümeyi öncelikli hedef olarak belirleyen Aluform, Afrika bölgesindeki ihracatını yoğunlaştırıyor.

Gamze ÇALIŞKAN

Aluform’un her yıl ihracat oranını yüzde 30'ların üzerine çıkardığını ve üretilen tüm ürünlerin yaklaşık yüzde 35’ini, dünyanın beş kıtasındaki, 23 farklı ülkeye ihraç ettiklerini belirten Aluform Pekintaş Alüminyum San. ve Tic. AŞ Satış ve Pazarlama Yöneticisi Haluk Canoğlu, “İhracat rakamlarını yüzde 50 seviyesine getirebilmeyi hedefliyoruz. Yurt içi ve yurt dışı distribütörlerimiz vasıtası ile ürünlerimizi yeni pazarlara sunarak bu hedeflerimize ulaşmayı planlamaktayız. Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türki cumhuriyetler başlıca ihracat pazarlarımızı oluşturmaktadır. Yeni pazar olarak da orta Afrika bölgesindeki ülkelere ihracat yapmaktayız” açıklamasını yaptı. 2017 yılında da sürdürülebilir büyümeyi öncelikli hedef aldıklarını belirten Canoğlu, “Önceliğimiz yurt içinde ve yurt dışında yapmış olduğumuz örnek çalışmalarda, ‘bu binayı Aluform yapmıştır’ dedirtmek ve herkesin yapmakta zorlandığı işlere çözüm üretmektir” dedi.

“Sandviç panel kullanımı artıyor”
Bir endüstriyel yapıyı sandviç paneller ile kaplamanın, ana hatları ile hızlı detay çözümleri, uygun maliyet ve yüksek yalıtım performansı şeklinde yapıya ciddi katkılar sağladığını vurgulayan Canoğlu, “Son yıllarda yurt dışında olduğu gibi ülkemizde de sandviç panel kullanımı giderek artmaktadır. Aluform Pekintaş bu artan talepler doğrultusunda hem detay çözümlerini hem de daha modern üretim tekniklerini yakından takip ederek kendisini sürekli yenilemektedir. Ayrıca üstün detay özellikleri sayesinde dikey ya da yatay monte edilebilen ürünlerimizle mimarlarımıza alternatif çözümler sağlıyoruz. Dolayısıyla tasarımcılarımız ürünlerimizle, her türlü rengi birbiriyle kombine edebilme, yatay uygulamalarla cepheye istediği hareketi kazandırabilme özgürlüğüne sahip. Tüm bunların yanı sıra hızlı üretim yapabilme ve yüksek hammadde stok barındırabilme gücümüz bulunuyor. Ayrıca, ISO 9001:2000, ISO 14001, ISO 50001, TSE, CE, GOST gibi sayısız uluslararası sertifikalarımıza bu sene FM sertifikasını da ekleyerek, endüstriyel sanayi binalarında, estetik, kalite ve verimlilik, sürat ve ekonomi kavramlarının Aluform Pekintaş markası ile birlikte anılmasını hedeflemekteyiz” şeklinde konuştu.


“Tek lokasyonda dört farklı üretim”
Özellikle çatı ve cephe kaplama sektöründe Türkiye’de tek lokasyonda dört farklı özel üretim hattı ile üretim gerçekleştirdiklerini kaydeden Canoğlu, firmaları ile ilgili şu bilgileri aktardı: “Pekintaş Şirketler Grubu olarak, bünyemizde bulunan sekiz farklı  firmadan biri olan Aluform ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek tek lokasyonda dört farklı specific üretim hattı ile 'soğuk depo panel hattı, tek kat trapez ve sinüs hatları, PU ve PIR panel hattı ve taşyünü panel hattı' üretim yapan firma konumundayız. 1996 senesinde kurulmuş olan Aluform, Düzce’de üretimlerini devam ettirmektedir. 2017 yılı itibari ile 40 bin metrekare kapalı ve 140 bin metrekare açık alana sahip tam entegre bir sanayi tesisi şeklini almıştır. Aluform, taşyünü izolasyonlu, PIR (Polyisocyanurate) izolasyonlu ve poliüretan izolasyonlu, çatı ve cephe panelleri üretip, bu ürünleri yurt içinde ve yurt dışında yüzden fazla noktaya pazarlayan ve çözüm ortakları vasıtası ile ürünlerini müşterilerine ulaştıran bir organizasyondur. Bin 200 kişiye ulaşan bayi ve taşeron ağımız ile kocaman bir aile olmamızın haklı gururunu yaşamaktayız.”