Ana Menü

Alman Tasarım Konseyi’nden Osram’a çifte ödül

"Geleceği Aydınlatıyoruz” mottosu ile çalışmalarına yön veren Osram, 2019 Alman İnovasyon Ödülleri’ne damga vurdu. “İşletmeler ve Tüketiciler Arası Mükemmellik” ve “İşletmeler Arası Mükemmellik – Aydınlatma Çözümleri” kategorilerinde ödüle layık görülen Osram, ürünleri ile fark yarattı.

İnovatif ürünler, çözümler ve hizmetler sunmak için Alman Tasarım Konseyi tarafından yürütülen yarışmada Alman İnovasyon Ödülleri’nin kazananları belli oldu. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Osram, fark yaratan ürünleri ile Alman İnovasyon Ödülleri’ne imza attı. Alman Tasarım Konseyi jürisi tarafından Osram, VW Golf VII için üretilen Osram LEDriving far “İşletmeler ve Tüketiciler Arası Mükemmellik” ve Optotronic LED sürücü ürünleri için üretilen “İşletmeler Arası Mükemmellik-Aydınlatma Çözümleri” kategorilerinde iki ödül kazandı.

 

 “Alman İnovasyon Ödülleri” ile ilgili konuşan Osram Türkiye CEO’su Can Dikmen, Osram’ın aynı anda iki ödül birden almış olmasının gurur verici olduğunu belirterek, “Ürünlerimizin dünyada inovasyon alanında en önemli platformlarından birinde iki kategoride ödül alması bizi çok mutlu etti. Osram ekipleri, olağanüstü performansları ve yenilikçi düşünce yapıları ile yine fark yarattılar. Alman Tasarım Konseyi tarafından ürünlerimizin ödüle layık görülmesi teknoloji stratejimizi ve ürünlerimizin kalitesini onaylamak adına bize yol gösteriyor. Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile de bu başarımıza katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Yollarda üstün aydınlatma

“İşletmeler ve Tüketiciler Arası Mükemmellik” kategorisinde en iyi ürün ödülünü alan LED tabanlı yenilenmiş farlar, halojen veya ksenon araba farları tüm Golf VII modelleri için kullanılabiliyor. Minimum yasal gereksinimden (ECE R112) yüzde 200 yüz oranında daha fazla ışık akısına sahip ve standart far ya da halojen lambalara oranla yüzde 100 daha fazla beyaz ışık sağlayan farlar, yol üzerindeki engelleri net bir şekilde gösteriyor. Bu sayede sürücülere daha iyi bir görüş imkanı ve konfor sunuyor. Şık bir görünüme sahip olan ve daha az enerji tüketimine sahip LED farlar modern bir görünümü ile de dikkat çekiyor. Araçta ek modifikasyon gerektirmeyerek kolay montaj imkanı sunuyor. Ürün siyah, Krom ve GTI versiyonlara sahip. 

Akıllı aydınlatmanın bel kemiği

Akıllı aydınlatmanın temelini oluşturan Optotronic LED sürücüler, Osram’da sürekli geliştiriliyor. Osram ikinci ödülünü Optotronic ürünler için “İşletmeler Arası Mükemmellik-Aydınlatma Çözümleri” kategorisinde aldı. Bu kategori, sabit akım ya da sabit voltajlı iç veya dış mekan uygulamaları için doğrusal ve kompakt LED sürücüleri içeriyor. Sürücüler çok yönlü ve son derece yenilikçiliği ile dikkat çekerken programlanmasının hızlı ve kurulumunun da kolay olması ile fark yaratıyor.

Son yenilikler arasında, veri uygulamaları ve akıllı bina ağları için Dexal arayüzüne sahip akıllı kumanda dişlisi, insan odaklı aydınlatma (HCL) için LED sürücüler, dayanıklı endüstriyel versiyonlar ve yenilikçi aydınlatma tasarımları için 11 mm yüksekliğe sahip ultra ince DALI tipleri bulunuyor. T4T (Tuner4Tronic) konfigürasyonu ve programlama yazılımı, LED sürücüleri iyi bir şekilde tamamlıyor ve imalat, montaj ve bakım için zaman ve maliyetleri azaltıyor.