Ana Menü

Akçalı Boya, motosiklet bakım ürünleri pazarına "MOTIP" ile girdi

1984 yılında yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ve bugün 23 ülkeye ihracat yapan Akçalı Boya, Avrupa’nın önde gelen sprey üreticilerinden MOTIP ile motosiklet temizlik ve bakım ürünleri pazarına güçlü bir giriş yaptı. İstanbul Motobike Fuarı'nda 14 farklı ürünün tanıtımını yapan Akçalı Boya, 2019 yılı içinde bu alanda da faaliyetlerine ağırlık verecek.

Türkiye’nin önde gelen boya markalarından Akçalı Boya, motosiklet temizlik ve bakım ürünleri pazarına, Avrupa’nın önde gelen sprey üreticilerinden MOTIP ile yaptığı anlaşma dahilinde güçlü bir giriş yaptı. İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Motobike İstanbul fuarında MOTIP markalı ürün gruplarını tanıtan Akçalı Boya, 81 ilde satışa sunacağı ürünleri geniş satış ağıyla kolay temin edebilir hale getiriyor.

Motosiklet zincir yağından, kask temizleme spreyine kadar 14 farklı ürün grubuyla bu alanda faaliyete başlayan Akçalı Boya, ilerleyen dönemde ürün çeşitliliğine artırarak motosiklet temizlik ve bakım ürünleri pazarında aktif bir oyuncu olarak konumlanmayı hedefliyor.

Hollanda merkezli boya, temizlik ve otomotiv bakım ürünleri üreticisi MOTIP’in Türkiye’deki distribütörlüğünü başarıyla sürdüren Akçalı Boya, yıl içinde bu alandaki faaliyetlerine hız kazandıracak.

 

“Güçlü bayi ağımız ile kolay ulaşılabilir olacağız”

Permolit Boya markasıyla Türkiye’nin ilk beş boya markası arasında öne çıktıklarını belirten Akçalı Şirketler Topluluğu CEO’su M. Akın Akçalı,  “2019 yılı itibariyle 35’inci yılı geride bırakan Akçalı Boya markamızla bugün Türkiye’de, tavan boyasında ve sprey boyada pazar lideri, iç ve dış cephe boya alanında ise ilk beş marka içinde yer alıyoruz. Sektörümüzdeki bu deneyimimize ek olarak 23 ülkeye ulaşan ihracat ağımızın da getirdiği birikimle Türkiye’ye motosiklet temizlik ve bakım alanında öncü bir markanın ürünlerini getirmeye başladık. Hollanda merkezli MOTIP markasıyla yaptığımız anlaşma kapsamında ilk etapta 14 farklı ürün çeşidini ülkemizde satışa sunduk. 81 ile yayılan bayi ağımızla birlikte güçlü bir dağıtım oluşturduk ve tüketicilerin kolaylıkla ulaşabilmelerini sağladık. Motosikletlerde de kullanılmakta olan sprey boya alanındaki pazar liderliğimizle birlikte şimdi de motosiklet bakım ürünlerinde varlık göstereceğiz. Bu noktada da önümüzdeki dönemde ürün çeşitliliğini de artırarak faaliyetlerimize devam etmeyi planlıyoruz” dedi. 

14 farklı ürün yelpazesine sahip

MOTIP markalı 14 farklı ürün çeşidiyle motosiklet temizlik ve bakım ürünleri pazarına giren Akçalı Boya, fren balata temizleyici, zincir temizleyici, jant temizleyici, haşere temizleyici, bio temizleyici, zincir yağı, pas önleyici, kask temizleyici, deri temizleyici plastik temizleyici, parlatıcı ve koruyucu, krom yüzey parlatıcı, hızlı cila ile deri ve tekstil koruyucu spreylerini Türkiye genelinde bulunan bayileri aracılığıyla müşterilerinin beğenisine sundu.