Ana Menü

3. Havalimanı konut fiyatlarını artırmaya devam ediyor

Türkiye’nin dev projelerinden biri olan ve tüm etapları tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alacak İstanbul 3. Havalimanı, çevre ilçelerdeki konutların metrekare fiyatlarını da arttırdı.

Türkiye’nin dev projelerinden biri olan ve tüm etapları tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alacak İstanbul 3. Havalimanı, çevre ilçelerdeki konutların metrekare fiyatlarını da arttırdı. Ayda ortalama 43 milyon kullanıcıya hizmet veren sahibinden.com, Çatalca, Arnavutköy ve Eyüp’teki konutların metrekare fiyatlarındaki dört yıllık değişimi açıkladı.

sahibinden.com Emlak Endeksi 2018 Haziran ayı verilerine göre, satılık konutların metrekare fiyatlarında son dört yılda en büyük değişimin görüldüğü ilçe, yüzde 42,2 oranında artışla Çatalca oldu. Çatalca’da satılık konutların metrekare fiyatı ortalama 2 bin 630 TL olarak belirlendi. İlçede kiralık konutların metrekare fiyatları da yüzde 68,6 oranında yükselerek 10 TL’ye ulaştı.  

Arnavutköy’de satılık konutların metrekare fiyatları ise son dört yılda yüzde 43 oranında artış gösterdi ve metrekare fiyatı ortalama 2 bin 339 TL’ye ulaştı. İlçedeki kiralık konutlarda metrekare fiyatları da yüzde 12,9 artarak ortalama 9 TL oldu.
İstanbul 3. Havalimanına yakın bir diğer ilçe olan Eyüp’te ise satılık konutlarda metrekare fiyatları son dört yıl itibarıyla yüzde 11,2 oranında artarak ortalama 4 bin 38 TL’ye ulaştı. Kiralık konutların metrekare fiyatları ise ortalama yüzde 20,4 artış ile 18 TL olarak belirlendi.