Ana Menü

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 100. yılı kutlu olsun

Beyttürk Yönetim Kurulu Üyesi Havva Nur Barman, “Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 100. Yılı kutlu olsun” dedi.

Beyttürk Yönetim Kurulu Üyesi Havva Nur Barman, 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları söyledi:

“Dünya tarihine geçen ve Türk tarihinde bir dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919'un yüzüncü yılına erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için silah arkadaşıyla birlikte Bandırma Vapuru'yla 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basmasının 100'üncü yıl dönümü Samsun başta olmak üzere tüm yurtta heyecanla kutlanıyor.

Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’ün geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimizi Beyttürk ailesi olarak yürekten selamlar, başta Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını, şehit ve gazilerini saygı ve şükranla anıyoruz.”