Ana Menü

100 milyon TL’lik Atertower’da yaşam Mayıs 2018’de başlayacak

Gerçekleştirdiği endüstriyel yapı projeleri ile yerli ve yabancı yatırımcıların çözüm ortağı olan Atergrup, endüstriyel yapılardaki bilgi ve deneyimini kendi projesi olan Atertower’da İzmir iş dünyasının hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

Gerçekleştirdiği endüstriyel yapı projeleri ile yerli ve yabancı yatırımcıların çözüm ortağı olan Atergrup, endüstriyel yapılardaki bilgi ve deneyimini kendi projesi olan Atertower’da İzmir iş dünyasının hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Atertower, İzmir’in yeni kent merkezi olarak planlanan Bayraklı’daki bölgenin B etabının ilk kulesi olma özelliğini taşıyor. Grubun inşaat ve gayrimenkul şirketi Reanka tarafından hayata geçirilen proje, 30 katta 130 ofisten oluşuyor. 100 milyon TL’ye mal olan projede, yaşam önümüzdeki mayıs ayında başlayacak.

Atertower’ı kaba inşaat iken satın aldıklarını dile getiren Atergrup Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Ceylan, “Atertower projesi bizim için ayrı bir öneme sahip. Burası aynı zamanda grup olarak bizim de merkezimiz olacak. Onun için inşaat sürecinde her ayrıntıyı en ince noktasına kadar titizlikle gözden geçiriyoruz. Atergrup olarak çeyrek asırdır endüstriyel yapılarda 20 milyon metrekareye yakın referans uygulama ile sektörde söz sahibi bir firmayız. Tasarım, mühendislik ve uygulama konularında yurtiçi çalışmalarımızın yanı sıra Azerbaycan ve Dubai’de kabuk müteahhitliği konusunda edindiğimiz tüm bilgi ve deneyimi Atertower projemize yansıttık. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. İzmir’e böyle bir proje kazandırdığımız için çok heyecanlıyız” şeklinde konuştu.

Atertower’ı ‘iş kulesi değil, iş makinesi’ olarak tanımlayan Ceylan, “Projenin yatırım bedeli 100 milyon TL’yi buluyor. Ofis alanlarımız bin metrekareye kadar çıkabiliyor. Burada ofislerin metrekare kiralama bedeli 30 – 45 TL arasında değişecek. Çalışmalarımız önümüzdeki dönem de sürecek. Planladığımız bir proje daha var ama zamanlamasını henüz belirlemedik” dedi.

Atertower’ın İzmir’in yeni kent merkezi olarak planlanan Bayraklı’nın B etabının ilk kulesi olduğuna dikkat çeken Ceylan, “Bu bölge iş yanında kültür, sanat ve eğlencenin de merkezi haline geliyor. Projemiz de eşsiz bir konuma sahip. Yapımı süren istinaf mahkemesi hemen yanımızda. Ana arterler ve bağlantı yollarına olan yakınlığının yanı sıra, stadyum metro durağından sadece 50 metre uzaklıkta. İzmir Adliyesi’ne 500 metre, çevre yoluna 2 dakika, İzmir Otogarı’na 6 dakika, havalimanına 20 dakika mesafedeyiz. Yüzde 95’i tamamlanan, Atertower Mayıs 2018’de teslim edilecek” diye konuştu.

Projenin üç otopark katı, 27 ofis katıyla toplam 30 kattan oluştuğunu dile getiren Ceylan, “6 metre yüksekliğe ve 20 bin metrekare brüt ofis alanına sahip Atertower’da, daire büyüklükleri 86 metrekare ile bin metrekare, fiyatlar da 502 bin TL ile 1.8 milyon TL arasında değişiyor. Projemizde ayrıca toplam 920 metrekarelik üç dükkan bulunuyor. Dış cephesi saatte 170 kilometrelik rüzgara dayanacak şekilde tasarlanan Atertower, pencerelerin açılabilmesi ve her katta yer alan balkonlar ile diğer yüksek katlı binalardan ayrılıyor. 50 – 200 kişilik konferans salonumuz, üst düzey güvenlik sistemimiz, yüzde 100 yedekli jeneratörümüz, VIP lounge barımız, aktivasyon odalarımız, kat bahçelerimiz, fitness merkezimiz, açık ve kapalı otoparklarımız ile 7 yıldızlı hizmet verme iddiasındayız” dedi. Atertower’ın mimarisiyle de diğer ofis projelerinden ayrıştığına dikkat çeken Ceylan, “Projemiz, günümüzün sıkıcı, asosyal ve tekdüze ofis anlayışına nefes alan mimarisi ve kat bahçeleri ile son veriyor. Atertower, iş yaşamında hep özlemi duyulan, gökyüzünü kucaklayan, şaşırtıcı peyzaj düzenlemeleri ile yeşilin her tonunun görülebileceği kat bahçeleri ile çalışan ekibe ya da misafirlere nefes alma fırsatı sunuyor. Gökyüzü Bahçeleri dediğimiz bu bölüm her katta bulunuyor” diye konuştu.