Ana Menü

Grundfos

12 Temmuz 2018 Perşembe 11:00 - Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Ankara

Dünya için sürdürülebilir su çözümleri geliştiren teknoloji kuruluşu Grundfos, mesleki eğitime verdiği desteği güçlendirmek için, 12 Temmuz 2018 Perşembe günü saat 11.00’de Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile bir protokole imza atacak.

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Grundfos Pompa Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi arasında yapılan “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü”, M.E.B. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nde M.E.B. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ve Grundfos Türkiye Genel Müdürü Burak Gürkan tarafından imzalanacak.

Birleşmiş Milletler teşkilatı başta olmak üzere birçok uluslararası, bölgesel sivil toplum örgütleri ve kamusal birimlerle işbirliği içinde önemli sosyal sorumluluk projeleri içinde yer alan Grundfos, Türkiye’de mesleki ve teknik eğitimi destekleyecek bir projenin içinde yer alacak.

Protokol kapsamında Grundfos; Mesleki ve Teknik Liselerinin tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanının öğretmen ve öğrencilerine kendi konusu ile ilgili teorik ve pratik teknik eğitimler verecek.

Belirlenen pilot okullara laboratuvar desteği sağlayacak.

Grundfos, M.E.B. ve Okul Müdürlüğü’nün belirleyeceği başarılı öğrencilere burs sağlayacak. Bunun yanı sıra Grundfos, referansı ile yetkili servis ve bayilerinde öğrencilere staj imkânı sağlayacak.

Grundfos, mesleki teknik eğitime verdiği desteği gelecekte de sürdürmeyi hedefliyor. Bu hedefler arasında; seçilecek bir okula yeni bir laboratuvar kurmak da bulunuyor.